Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mladý politik z Hradecké kandidátky se s tím nemaže: Neuvěříte, co slíbil občanům, když mu dají důvěru!

Moravec provozuje v Hořicích kino a k případnému poslancování si chce
přibrat ještě taxikařinu zadara.
Zdroj: archiv

Originalita kandidátů nezná před víkendovými volbami hranic. Zatím nejvíc asi pobavil mladý politik ODS, sochař a živnostník Pavel Moravec z Hořic, který rozdával toaletní papír se svou podobenkou a nápisem „Já si s vámi zadek nevytřu“, čehož si všiml i celostátní tisk.

Teď zašel ještě dál. V rámci sbírání hlasů začal po Královéhradecku některé voliče vozit zadarmo tam, kam právě potřebují. A hodlá v tom prý akčně pokračovat i po případných úspěšných volbách: „Myslím, že současných poslancům citelně chybí přehled o tom, co sužuje nebo trápí občany. Nechtěl bych, aby tento nedostatek postihl i mne. Už teď v rámci kampaně vozím pasažéry ve svém volebním taxíku zadarmo a diskutuji s nimi a do budoucna v tom chci pokračovat," říká Moravec a přidává smělý plán: „V případě svého zvolení budu jeden den v měsíci normálně fungovat jako taxikář zadarmo pro všechny, kteří o to budou stát. Je to skvělý způsob jak si udržet kontakt s občany a ještě při tom mohu něco dobrého udělat."

Přestože Moravec kandiduje z nižšího místa kandidátky, získává v regionu rychle podporu, a to nejen mezi voliči. Sympatie mu vyjádřil třeba i herec a bývalý senátor Tomáš Töpfer.

Moravec má i jiné a velmi zajímavé aktivity. Krom toho, že jako jeden z posledních nadšenců v kraji provozuje v Hořicích kino, aktivně působí i v iniciativě Za bezpečnou ulici, jejímž je čelným představitelem. Tato iniciativa vytvořila petici s požadavkem na přijetí zákona na ochranu osob a majetku. Členové tvrdí, že v případě drobné kriminality i závažnějších zločinů stojí právo mnohdy na straně pachatele, a požadují výrazné zvýšení trestů za narušení osobní svobody a důstojnosti.

"Náš požadavek vychází z neustále se zhoršujících životních podmínek pro slušné občany. Důvodem je nevymahatelnost práva a nezájem o zajištění práv poctivých a pracujících občanů,“ uvádí Moravec, jehož profil na Facebooku rozhodně doporučujeme navštívit.

Související články

Další články