Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Mladý hacker (23) způsobil obří škody: Ostravskou firmu okradl o 1,4 milionu Kč

Dylan Wheeler
Zdroj: youtube
chce podmínku
Dylan Wheeler (23) je mladý australský hacker, po kterém šla FBI. Dostal se přes bránu Microsoft i americké armády a způsobil tak miliardové škody. Před čtyřmi roky utekl do České republiky a i tady zneužil zranitelnost platebních terminálů používaných desítkami tisíc obchodníků.

Po mladém hackerovi z Austrálie šla FBI. Dylan Wheeler napáchal miliardové škody, protože se naboural do společnosti Microsoft Už ve čtrnácti letech byl součástí skupiny, která se dostala přes brány největších amerických herních studií. Tým hackerů roky kradl přísně tajné kódy dosud nevydaných počítačových her, které mají hodnotu miliard. Dokonce se nabourali k simulátoru vrtulníku Apache, jež vytvářela jedna z firem pro americkou armádu.

Podařilo se jim získat i plány herní konzole Xbox One od společnosti Microsoft. Vytvořili jejich vlastní variantu, kterou se pokoušeli prodat, než vůbec přišla na trh. V utajení prototyp nakonec odkoupila FBI.

Wheelerovi čtyři společníky se podařilo uvěznit. Jemu hrozilo deset let vězení, ale Dylanovi se však podařilo uprchnout. Když měl odevzdat pas, tak díky českým kořenům se spakoval a vycestoval právě do České republiky. Jeho matku odsoudili na dva roky za mřížemi za pomoc s útěkem.

IT experta zaměstnala ostravská firma, kde zneužil zranitelnost v platebních terminálech. Tyto terminály používá desítky tisíc obchodníků. A tak si tady mladý hacker v roce 2017 nasbíral 1,4 milionu korun. Poté znovu uprchl, tentokrát do Velké Británie.

Australský hacker letos v lednu u Okresního soudu v Ostravě souhlasil, že přizná vinu o tehdejší krádeži peněz svému zaměstnavateli, výměnou za podmínku.

Chyba v nastavení platebních terminálů, kterými protékají miliardy, dodnes není opravena.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy