Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mladý dobrodruh prošel pěšky celou Čínu a každý den se fotil: Na poslední fotce v galerii by jej nepoznala ani vlastní matka

Christoph Rehage se mění během své pouti přes celou Čínu.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie

Prostě jen rád chodí a třídí si myšlenky. To o sobě tvrdí mladý dobrodruh Christoph Rehage, který se rozhodl projít pěšky celou Čínu a pak ještě po svých dojít do rodného města Bad Nenndorf v Německu, což podle původního plánu dělalo osm tisíc kilometrů.

Nakonec z toho byly asi čtyři a půl tisíce, ale i tak se jedná o úctyhodný výkon. Svou pouť začal v listopadu roku 2007 a skončil přesně za rok, v listopadu 2008.

Cestu se rozhodl dokumentovat poněkud svérázným způsobem, každý den si dělal jednu selfie a tím vlastně i zachytával svou proměnu ve vagabunda.

Christoph se po cestě neholil a nestříhal si vlasy a během roku zpustl, jako by žil deset let na ulici. Začal coby vymydlený a upravený mladík, skončil jako korzár ošlehaný větrem a sluncem, že by ho ani vlastní matka nepoznala.

Oči se ztrácejí v divokém porostu a tvář mu skoro není vidět. Mnoho lidí, kteří na jeho blogu sledovali celou pouť, se dost často ptá, proč po čtyřech a půl tisíci kilometrech skončil.

„Chtěl jsem zpátky získat svůj život, musel jsem nad sebou zase mít kontrolu,“ říká k tomu Christoph. „Mnoho lidí mi psalo, že chtějí být tak volný jako já, ale neuvědomovali si, že mě žene něco vnitřního, co mě začalo ovládat, jako by ve mně byla druhá bytost. Musel jsem se jí zbavit.“

Anebo ho prostě začaly už strašně bolet nohy.

Související články

Další články