Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Mladý Brit už rok dělá každý den jeden dobrý skutek. Proč ho lidi teda nemají rádi?

Zdroj: thegooddeeddiary.com
+ Další 3 fotografie

Do pozoruhodného blogového projektu se před rokem pustil šestadvacetiletý Brit Luke Cameron. Ten se rozhodl, že od 1. ledna 2014 bude každý den dělat dobrý skutek a celé své počínání bude pravidelně zveřejňovat na stránkách The Good Deed Diary.

K odvážnému kroku ho motivovala smutná událost, kdy mu v minulém roce zemřela blízká rodinná přítelkyně. Právě její život byl v očích Brita plný skromnosti a pomoci ostatním. A on se od začátku roku letošního proto odhodlal kráčet v jejích stopách a udělat svět taky o něco lepším

Jeho každodenní skutky jsou ve škále od nejjednoduššího vynášení odpadků sousedům, až po nakupování jídla pro úplně neznámé lidi. Camerona ostatně celá pomoc už taky něco stála a do dnešního dne měl prý v přepočtu na české koruny utratit až okolo sto tisíc! Jelikož byl ještě donedávna zaměstnán pouze na částečný úvazek v obchodě, je jeho konání opravdu chvályhodné.

Sám se nechal slyšet: "Ve světě, kde si všichni jenom pořizujeme selfies se svými 'besties' a fotíme si svoje nové kabelky a rolexky, už zapomínáme na ostatní. Jsme až příliš moc posedlí sebou samým, abychom se vůbec ještě dokázali starat o jiné."

To bychom ale samozřejmě nemohli žít v naší době, kde za každým dobrým skutkem musí přece zákonitě být něco nekalého a všichni jsou vystrašení a bojí se o holý život, jenom když se na ně v metru usmějete. Také Luke má tedy řadu haterů, kterým jeho dobrodinství leží značně v žaludku (protože oni sami by pochopitelně ve svém egoistickém pojetí světa ničeho podobného nebyli schopní). Spravedlnost ale přece jenom existuje, a tak se jeho dobré skutky dočkaly sladké odměny.

V Británii se mu podařilo vyhrát soutěž, která hodnotila právě pomoc ostatním, a v celém příštím roce bude pracovat jako filantrop ve službách národa. Celkem objede čtyřicet pět různých charit a nemusíme snad ani dodávat, že vše all inclusive.

A co vy? Zkusíte si aspoň trochu z jeho chování vzít příklad?

Související články

Další články