Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Mladou maminku Vendulu (†28) ubodal expřítel: David (25) přiznal brutální vraždu i důvody

Mladou maminku Vendulu (†28) ubodal expřítel: David (25) přiznal brutální vraždu i důvody
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
českolipsko
Krvavé peklo! David F. (25) z České Lípy se přiznal k vraždě mladé maminky Venduly P. (†28), s níž v minulosti tvořil pár. O život ji připravil brutálním způsobem, ubodal ji k smrti v jejím vlastním bytě. Vendula mu údajně domácí násilí tolerovala už v minulosti, dokonce na Davida měla volat policii!

V úterý 5. listopadu zazvonil David F. (25) na svou bývalou přítelkyni Vendulu P. (†28). Ta ještě netušila, že otevření dveří je poslední věc, kterou v životě stihne udělat. David ji v jejím bytě v České Lípě napadl nožem a zranil ji tak moc, že na místě zemřela.

David potom z bytu utekl, zanedlouho se však přišel sám udat. "Obviněný na sebe a svůj zločin v den jeho spáchání upozornil a krátce na to ho policisté zadrželi," uvedla mluvčí českolipských policistů Ivana Baláková. "Motivem činu byly osobní neshody mezi jím a jeho bývalou partnerkou. K její vraždě se policistům přiznal," dodala.

Jak dlouho bude sedět?

Kriminálka už muže obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě odsouzení mu hrozí 10 až 18 let za mřížemi. Po výslechu vyšetřovatel rovněž navrhl vzetí Davida do vazby. "Důvodem byly především obavy z toho, že by se na svobodě trestnímu stíhání nebo vysokému trestu snažil vyhnout," vysvětlila Baláková.

Vendulu ohrožoval David na životě údajně už v minulosti. Podle Deníku se na sociálních sítích mluví o tom, že kvůli napadení nožem na něj dokonce dříve volala policii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy