Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Mladík zaměnil příznaky s astmatem, byl to koronavirus: Myslel jsem si, že umřu, říká

Mladík zaměnil příznaky s astmatem, byl to koronavirus: Myslel jsem si, že umřu, říká
Zdroj: archiv Brandon Fay
+ Dalších 6 fotografií
zpověď
Příznaky koronaviru mohou být leckdy snadno zaměnitelné s jinou nemocí. Člověk si onemocnění Covid-19 může splést s chřipkou, zápalem plic, zánětem průdušek, těžkou alergií nebo běžným astmatem. Sedmnáctiletý chlapec si popletl příznaky koronaviru právě s astmatem a popsal, jak mu bylo a jak se v izolaci cítil.

Koronavirus se běžně na mladých nepodepíše, avšak Brandon Fay z irského Dublinu je výjimka. Sedmnáctiletý chlapec si totiž popletl nový typ koronaviru-cesko s běžným astmatem a popsal to jako příšernou zkušenost, kterou si jistě bude pamatovat do konce života.

Skoro nikdo neví, jak se nakazil

"Nevím, jak jsem k tomu přišel a myslím si, že ani polovina z těch, kteří to měli nebo mají, netuší, kde se nakazili," uvedl Brandon pro Dublin Live. "Je to virus, nemůžete ho vidět," dodal. Popsal, že první symptomy přišly ve středu 25. března. Hned druhý den jel na kontrolu do nemocnice Mater.

"Měl jsem kašel a špatně se mi dýchalo. Myslel jsem, že jde o moje astma a o pyl ve vzduchu. Doktor mě slyšel kašlat a nechal mě zkontrolovat zdravotní sestrou. Měl jsem vysoký krevní tlak a hladinu kyslíku, během třiceti minut jsem byl izolován na oddělení," popsal svůj zážitek z nemocnice. Dodal, že nemohl jíst, ztratil chuť a stále nemohl pořádně dýchat.

Ocenění pro všechny v předních liniích

Brandon uvedl na pravou míru to, že nebyl na JIPce, takže jej nenapojili na žádné přístroje. "Strávil jsem v izolaci tři dny sám a další tři dny jsem ležel na oddělení s dalšími dvěma muži, kteří také trpěli onemocněním Covid-19. Byl jsem strašně nervózní a izolován od světa, takže mě nikdo nemohl přijít ani navštívit," svěřil se Brandon se svými pocity.

"Jediní, kteří mohli přijít, byli doktoři a sestřičky. Byl to příšerný zážitek. Ale nemocniční personál se o mně staral jako o své vlastní dítě a uklidňovali mě, když jsem to nejvíc potřeboval," vychválil doktory a sestry Brandon. "To, co dělají, je neuvěřitelné. Podle mě by se příští rok měly zrušit Grammy a další ceny a radši by se měli ocenit všichni v předních liniích," dodal mladík.

Domácí karanténa a poděkování

Během pár dní byl Brandon z nemocnice propuštěn a měl se izolovat doma, s sebou dostal i pulzní oxymetr, který kontroloval jeho stav. Byl napojený přes Bluetooth na telefon a kdykoliv se jeho stav změnil, vyslal se signál rovnou do nemocnice, tak byl stále pod kontrolou i v domácí karanténě.

Brandon přiznal, že během boje s koronavirem měl velmi temné myšlenky. "Když jsem dorazil do nemocnice, myslel jsem na nejhorší. Na smrt, na to, že umřu sám bez někoho po mém boku. Ale byl jsem jeden z těch šťastných pacientů a dostal jsem se z toho. Myslel jsem, že když jsem mladý, nemůžu virus chytit," vysvětloval své uvědomění mladík.

Stojí to za to?

"Stojí vám všechno to přespávání, shromažďování, chození na pláž a ven za to? Stojí vám za to roznášet ten virus? Vy se s ním poperete, ale co vaši rodiče a prarodiče, když ho dostanou? Stojí vám za to vyměnit lidský život za porušování pravidel? Ne," vzkazuje mladým. Dodal nakonec, že teď je nejvyšší čas používat převážně sociální sítě.

Související články

Další články