Ethan Couch (20) ve svých šestnácti letech nasedl opilý do pickupu, což stálo život čtyři lidi – tři ženy a mladého pastora, které smetl. Žalobci pro něj žádali dvacetiletý trest, jeho obhajoba to ale uhrála na to, že chlapec trpí affluenzou, což jinými slovy znamená, že je Ethan prostě rozmazlený fracek. Nicméně na základě této diagnózy mu soud udělil pouhou podmínku.

I tu ale porušil, když se svou podařenou matkou Tonyou prchli do Mexika. Byli ale dopadeni a Couch na základě toho dostal dva roky. Ty si nyní odkroutil a před pár dny byl propuštěn z vězení.

Celý případ od počátku vyvolával řadu emocí a strhla se bouře nevole proti výši trestu, kterou mladík dostal. Spolek Matky proti řízení v opilosti například podle CNN považuje celý případ za totální výsměch a cynickou nespravedlnost vůči obětem smrtelné nehody způsobené řízením v opilosti a jejich rodinám. „720 dní, které Ethan Couch za svůj zločin strávil za mřížemi, jen ukazuje, že zabíjení při řízení v opilosti pořád není bráno jako násilný trestný čin, kterým ale je,“ uvedl spolek v prohlášení

Affluenza má být nemoc moderních dětí, na které jejich zazobaní rodiče nemají čas, nestanoví jim žádné mantinely a oni pak nevědí co roupama. Vznikla spojením slov influenza (chřipka) a affluens (blahobyt). Couche čeká dalších 6 let pod dohledem, večer nesmí z domu a musí abstinovat, lidé to ale i tak považují za absurdní. I většina odborníků se shoduje, že soud tehdy neměl brát affluenzu jako polehčující okolnost, minimálně ne do takové míry.