Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Mladík z Prahy hodiny bloudil v kukuřičném poli: Mobilem s funkční navigací si na pomoc zavolal policii

Zdroj: Facebook
zmatek
Policisté na Chrudimsku vyjížděli k mladému muži (20) z Prahy, který si je zavolal na pomoc. Po hodinách bloudění lesem a polem se ve chvíli, kdy se setmělo, začal bát. Chvíli před půlnocí tak zavolal policii a to mobilním telefonem s internetem a aplikací map.

Vystrašený mladík se na policii obrátil ve středu jen krátce před dvanáctou hodinou večerní. Už několik hodin prý bloudil na Chrudimsku skrz různé stezky, lesy a louky, když se snažil najít správnou cestu. Když zapadlo slunce, začal se bát, že bude napaden divokými prasaty.

Zřejmě strach a únava byly příčinou toho, že mladík úplně zapomněl na fakt, že má u sebe po celou dobu mobilní telefon s internetem a dokonce i notebook. Nemohl tak udělat nic jednoduššího, než se podívat do mapy nebo si zapnout navigaci, která by ho dovedla k nejbližší silnici.

Dispečer mladíka uklidnil a lokalizoval. "Kolega na operačním středisku se ho snažil uvést do reality a navést na to, jak bude nejsnazší jeho souřadnice co nejpřesněji lokalizovat. Dostupné lokalizační systémy nás nasměrovaly do Podhradí," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová pro server tn.cz. Policistům následně sdělil, že chtěl putovat přírodou a neví, jak se vůbec na místo, kde se nacházel, dostal.

Související články

Další články