Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Mladík se vsadil, že k narozeninám sní slimáka: Skončil na vozíku

Zdroj: Facebook / Profimedia
Mladík jménem Sam Ballard byl nadaný sportovec. Celý život se věnoval ragby a byl v něm velmi úspěšný. Ovšem jen do doby, kdy měl v den svých narozenin pošetilý nápad, na kterém se podíleli i jeho kamarádi. Vsadili se o to, zda Sam spolkne plže. Tento živočich mu však způsobil následky na celý život.

Sam žil spokojeně v australském Sydney se svou rodinou. V den svých 19. narozenin měl on a jeho kamarádi hloupý nápad. Spolknout jako sázku slimáka. Mladík se chtěl vytáhnout před dalšími teenagery a živočicha pozřel.

Plž byl však napaden hlísty Angiostrangylus cantonensis Tento červ se objevuje převážně v exkrementech krys, na kterých si slimáci rádi pochutnávají. Ve většině případů si v kontaktu s ním imunitní systém člověka poradí.

Bohužel Samovi se po pár dnech udělalo zle. Červ se dostal až do mozkové tkáně a způsobil mu těžkou infekční chorobu. Lékaři pro něj měli strašlivý ortel v podobě meningitidy. Následně upadl na dlouhých 420 dní do kómatu. Po probuzení ho čekal šok. Byl zcela ochrnutý. Meningitida ochromila jeho tělo od hlavy až k patě. Sam Ballard si nakonec v nemocnici pobyl další 3 roky.

Nyní, kdy mu je 28 let, stále trpí záchvaty. Je odkázán na invalidní vozík a pomoc své rodiny. Veškerá výživa mu je podávána hadičkou. Potřebuje tak permanentní čtyřiadvacetihodinovou péči.

Celou situaci navíc komplikuji dluhy, kdy beze slova byla Samovi odebrána nemalá částka z pojištění. Celá léčba a péče o něj jsou velmi nákladné.

Jeho rodina i přes takto těžký boj stále věří v lepší zítřky a jejich pozitivní přístup přetrvává.

Související články

Další články