Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Mladík se inspiroval slavným seriálem: Spáchal sebevraždu jako hlavní hrdinka!

Mladík se inspiroval seriálem.
Zdroj: 13 Reasons Why
+ Další fotografie
Slavný seriál, na kterém se podílí i hvězda Selena Gomez má velké problémy. Osud Hannah ze 13 Reasons Why totiž inspiroval mladíka k tomu, aby ukončil život podobným způsobem.

Hlavní hrdinka seriálu je ve škole šikanována a nemá kamarády. Nakonec se rozhodne spáchat sebevraždu a podřeže si žíly. Ještě předtím ale natočí své důvody na kazety a ty pošle všem, kteří ji ke smutnému rozhodnutí nějakým způsobem dohnali.

V seriálu už dál figuruje jenom v roli vypravěčky a v době, kdy si její spolužáci pouští pásky je už mrtvá. Televizi Netflix, která seriál uvedla, bylo vytýkáno, že takový odchod ze světa zobrazuje poeticky a že by se mladí nevyrovnaní jedinci mohli příběhem inspirovat.

A varování se stalo skutečností. Podle argentinského serveru clarin.com spáchal v Peru sebevraždu mladík (23) jménem Alonso Lazo Medrano, který skočil ze čtvrtého patra z balkonu. „Mám zlomené srdce,“ měl křičet během pádu. Ten přežil, ale na následky zranění zemřel později v nemocnici.

Policie v domě jeho matky našla dopisy na rozloučenou se vzkazy, že lidé odpovědní za jeho sebevraždu dostali namluvené kazety. Tedy tentýž postup, jaký použila hrdinka Hannah v seriálu 13 Reasons Why.

Tvůrci seriálu se brání, že by svým dílem chtěli jakkoliv podporovat sebevraždy a odkazují každého, kdo má podobné myšlenky na konzultaci s odborníky.

Související články

Další články