Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Mladík (23) na Budějovicku vjel ve feldě do zahrádky: Pak zmlátil domácího, že volal pomoc

Mladík (23) na Budějovicku vjel ve feldě do zahrádky: Pak zmlátil domácího, že volal pomoc
Zdroj: Policie ČR
Nehoda
Na Budějovicku došlo k další dopravní nehodě, kterou zavinil mladý řidič. Tentokrát se jednalo o řidiče, který seděl pod vlivem alkoholu za volantem Felicie. Nezvládl řízení a po smyku vjel do jedné ze zahrad ve Strakonicích. Chvíli poté napadl majitele pozemku, který chtěl zavolat záchranku. Policie nyní případ prošetřuje kvůli podezření z ublížení na zdraví.

V pondělí se na okraji Strakonic na Budějovicku odehrála dopravní nehoda, při které řídil opilý mladík. Třiadvacetiletý řidič společně s dalšími spolujezdci seděl v osobním automobilu Škoda Felicia. O případu informovala policie Jihočeského kraje.

Měl namířeno z obce Staňkov do Strakonic, jenže ve Strakonicích v ulici V Ráji nepřizpůsobil rychlost jízdy. Následně dostal smyk a vyjel mimo komunikaci. Jízda řidiče z Klatovska skončila v zahrádce.

Poničil pozemek a napadl majitele

Vůz i s posádkou se zřítil z travnaté meze a pokračoval do zahrádky, kde došlo k poškození přívěsného vozíku za sekačku a záhonků. Na místě nehody byl přítomen majitel pozemku. Posádce chtěl zavolat záchrannou službu, jenže řidič vozidla si myslel, že jde volat policii, a tak ho napadl. Majiteli zahrádky řidič udělil několik ran do obličeje, hlavy a horní poloviny těla.

"Policisté, kteří na místo byli přivoláni, u řidiče provedli dechovou zkoušku. Opakované výsledky zkoušek byly pozitivní, přístroj ukázal hodnoty 1,50 promile, 1,60 a 1,75 promile alkoholu v dechu," uvedla mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Nehoda se obešla bez zranění. Způsobená škoda je vyčíslena na 40 tisíc korun. "Okolnosti celého případu, napadení a rozsah zranění jsou předmětem dalšího šetření," dodala Nováková.

Opilý řidič je pro policii známou firmou. Jsou snad řidiči na Budějovicku prokletí? Před nedávnem totiž došlo nedaleko Hluboké k dopravní nehodě, kterou zavinil mladý řidič vozu BMW, které se následně rozpadlo na dvě poloviny. Řidič na místě zemřel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy