Henry Szaraz každý den bojuje s jídlem. Bez ohledu na to, jak moc se snaží, nemůže přestat přibírat na váze. Jeho matka je z vzácné poruchy zoufalá. Ať se snaží, jak chce, nemůže mu nijak pomoct. Musí před ním dokonce zamykat ledničku na zámek, ale ani to nepomáhá.

Kvůli Prader-Williho syndromu musí Henryho jeho matka Virginia hlídat 24 hodina denně. Pomáhá mu s koupáním, chodí s ním na terapie a zamyká před ním spíž s jídlem a ledničku. A to hlavně v noci, kdy si potřebuje odpočinout. Henry je schopný vstát ve čtyři ráno a lednici vybílit.

Příznaky vzácného syndromu navíc nezahrnují jenom posedlost jídlem, ale i problémy s učením, tvrdohlavost a rychle rostoucí hněv. Henry má navíc vývojovou vadu. Podle jeho matky je jen otázkou času, kdy se u něj rozvine diabetes.

„Je mi 55 a o Henryho pečuju sama. Nemám žádné volno,“ řekla jeho matka. „Musí být pořád pod dohledem. Musím se rozhodnout, jestli zamknu lednici, když jdu jenom na záchod. Mohla bych být pryč pár minut a on je schopen sníst sklenici arašídového másla,“ dodává.

„Spousta lidí mu říká, ať jí ovoce a zeleninu, a tak zhubne. Jenže oni nepochopili podstatu nemoci,“ vysvětluje. Henryho nemoc se u něj vyvinula už ve třech letech. Postihuje jedno z 15 tisíc miminek a jde o celoživotní boj.