Lukáš Zachara neboli Zachy. Třináctiletý kluk, který patří v současné době k nejlepší youtuberum na české scéně. Ve středu se objevil v populární a divácky oblíbené show Jana Krause. Samozřejmě, že se po odvysílání strhla šílená mela.

Češi už jsou zkrátka takoví, že úspěch u ostatních neodpouští a rozhodně ne u poměrně hodně mladých lidí, kteří si svoji budoucnost nastavili trochu jinak než všichni ostatní a jsou tak šťastni. A přesně typickým příkladem je tenhle youtuber.

Ve třinácti letech točí videa takovým stylem, že by se za to nemusel stydět dospělý člověk, který se v tomto odvětví pohybuje. Na rozdíl od jiných youtuberů jsou jeho videa dokonale propracovaná a neplácá v nich nesmysly. U Krause byl na třináctiletého kluka vtipný, pohotový a zvládl to na jedničku. Komu jinému bychom tedy měli přát úspěch?

Po odvysílání dílu se na sociálních sítích strhla mela, že přece není vhodné, aby někdo jako on seděl u Krause vedle váženého doktora. A proč vlastně tohle dítě neběhá někde po venku nebo nejezdí na kole.

Já nepochybuji o tom, že Zachy si ve svých šesti letech hrál na schovávanou a jezdil na kole. Ale čím více dospíval, tak si uvědomoval, co chce jednou dělat. To, že v současné době točí videa, přece neznamená, že tohle musí dělat do konce života. Cenné zkušenosti, které nasbírá, může v budoucnu uplatnit v plno oborech, ve kterých za ně dostane pohádkově zaplaceno. A názor, že youtuber nemá právo sedět vedle doktora, je naprosto zcestný. Nelze srovnávat dospívajícího kluka a starého pána, jenž má za sebou životní zkušenosti a vzdělání, ke kterému se Zachy ještě nemohl dostat.

Právě tento youtuber jako jeden z mála by si zasloužil uznání a pomyslné poklepání na rameno místo urážlivých a dehonestujících komentářů. Takové nepřeberné množství kritiky není schopen leckdy pobrat dospělý člověk, natož malý kluk.

Čeští burani by se měli nad sebou alespoň jednou zamyslet!