Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Mladičký rapper Lil Nas X, který se proslavil díky TikToku, otevřeně promluvil o své orientaci a úzkosti

Zdroj: archiv Lil Nas X
+ Další 4 fotografie
úspěch
Teprve dvacetiletý zpěvák Lil Nas X ohromuje svět. Dobývá světové hudební žebříčky a obsazuje nejvyšší příčky hitparád. Jeho největší hit má 2,3 miliardy shlédnutí. Na tak nízký věk má kariéru skvěle našlápnutou a vypadá to, že o tomhle klučinovi ještě hodně uslyšíme. Kromě neuvěřitelného talentu sdílí se svými fanoušky i své soukromí. Přiznal homosexuální orientaci i problémy s duševním zdravím.

Lil Nas X, celým jménem Montero Lamar Hill, se narodil v americké Atlantě, ale jeho kořeny sahají až do Jižní Afriky. Krom zpěvu se věnuje hodně rappu a skládání samotnému.

Cesta na vrchol a úspěchy

Lil Nas X se proslavil svým největším country rap hitem „Old Town Road“. Na skladbě se podílel otec slavné Miley Cyrus (27) Billy Ray Cyrus. Singl dosáhl virální popularity na TikToku.

S touto skladbou opravdu zabodoval, protože se umístila na prvním žebříčku Billboard Hot 100 a vydržela tam po dobu neuvěřitelných devatenácti týdnů. Naposledy takového úspěchu dosáhla píseň v roce 1958. Old Town Road má více než 2,3 miliard shlédnutí a videoklip má na YouTube téměř půl milionu zhlédnutí.

Lil Nas X získal několik cen v MTV Video Music Awards včetně titulu Song of the Year, což znamená skladba roku. Dokonce byl nominován v několika kategoriích na prestižních cenách Grammy.

V červenci 2019 ho Time označil za jednoho z 25 nejvlivnějších lidí na internetu.

Přiznání homosexuality, osamělosti a úzkostí

V červnu roku 2019 se Lil Nas X označil za gaye. Stal se jediným umělcem z prvního místa žebříčku Billboard Hot 100, který veřejně oznámil svoji orientaci. Nas X je zároveň jediným otevřeným umělcem LGBTQ, který vyhrál cenu Country Music Association.

Navíc přiznal, že raketový vzestup popularity mu přinesl osamělost a úzkosti, kvůli kterým zrušil už dvě vystoupení.

Citlivý mladík má obrovskou šanci obstát i na letošních Grammy.

Související články

Další články