Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Mladičká Kristína hlásí návrat do MasterChefa: Kuře s broskví je zlo, ústřice mi nejedou

Zdroj: @hairstudiohonzakorinek / Petr Kozlík
+ Další fotografie
Rozhovor
Vyzpovídali jsme nejmladší vítězku soutěže MasterChef Česko, Kristínu Nemčkovou (19). Ta naší redakci prozradila informace o svém návratu do kuchařské soutěže, komu fandila v minulých ročnících i své plány na odjezd do Londýna.

Hlásím návrat do MasterChefa

Jak jste se cítila v roli fotomodelky? Budou další fotky anebo dokonce nová kariéra?

Focení pro Hair studio Honzy Kořínka byla taková neplánovaná akce, napadlo nás s Honzou využít čas, kdy jsem kvůli lockdownu v Británii doma v Česku. Bylo to naše už druhé focení, znala jsem celý tým a cítila jsem se při focení dobře. A i když mám skvělý pocit z výsledných fotek, v budoucnu se rozhodně nevidím jako fotomodelka. Zůstávám v rondonu a v kuchyni.

Koronavirus zasáhl váš obor hodně. Čím se teď živíte, na čem pracujete?

Já se v oboru ještě neživím, jsem studentem kuchařské školy Le Cordon Bleu v Londýně a situace se mě dotýká zejména tím, že nemůžu momentálně studovat školu, za kterou jsem zaplatila nemalé peníze. Živím se prodejem vlastní kuchařky #UPGRADE, z nějž si hradím pobyt a studium v zahraničí.

Budete v MasterChef soubojích?

Ano, budu, potkám se v souboji s loňským vítězem Romanem Stašou. Mám radost, že televize ukáže soutěžící z minulých ročníků, kam se posunuli, co aktuálně dělají a jak jim soutěž změnila život. Může to být inspirace pro ostatní.

Fandila jsem Berkymu

Budete MasterChefa sledovat? Pokud ano, komu fandíte?

Od března budu opět v Anglii na škole a tím pádem nebudu moci sledovat soutěž, ani vidět „svůj“ díl s Romanem. Fandím ale každému, kdo má odvahu se do soutěže MasterChef přihlásit, odvařit pod stresem kamer a postavit se před porotu třech skvělých kuchařů a kdo s tím, co se v soutěži naučí, něco ve svém životě udělá. Jsem fanouškem vaření a jídla a tato soutěž je pro jednotlivce intenzivní kurz vaření – neskutečně vás posune, ale neznamená to, že po soutěži „máte vyhráno“. Pro mě je vítěz každý, kdo se dál věnuje vaření, pro které se do soutěže přihlásil.

Komu jste fandila v poslední řadě MasterChefa?

Známe se osobně s Pavlem Berkym, tak je logické, že jsem držela palce jemu.

Jakou kuchyni máte nejraději a proč?

Nemám vyhrazenou konkrétní kuchyni. Věnuji se té, kterou znám nejvíce, proto moje kuchařka #UPGRADE má základ v české a slovenské kuchyni. Jsem opravdu na začátku své cesty, je mi jenom 19 let. Potřebuji „ochutnat svět“, dostudovat základy světové kuchyně a najít se v té vlastní.

Broskev ke kuřeti nepatří

Co považujete za největší ryze český kulinářský nešvar?

Bujón a vegeta do všeho. Ale taky kuřecí plátek s broskví a sýrem nebo katův šleh.

Je jídlo, které nepozřete a máte naopak nějaké své gurmánské guilty pleasure?

Zatím jsem si nenašla cestu k ústřicím. Nechutná mi jejich konzistence, která mi „roste“ v ústech a neoslovila mě ani jejich chuť. Když mi někdo udělá Krtkův dort z krabice, tak mě opravdu potěší!

Máte přítele z branže?

Své soukromí si dost hlídám a sdílím vše spojené s vařením, to stačí.

Související články

Další články