Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Mladí Íránci tancovali na písničku Happy jako všichni ostatní, muslimové je ale krutě potrestali

Buďme rádi za to, kde žijeme!
Zdroj: YouTube
+ Další fotografie

Nedávno u nás vystoupil na koncertu Pharrell Williams, který se po celém světě proslavil díky pozitivní písničce Happy. Spousta lidí pak na ni začala tančit a svá videa dávat na YouTube a ten trend očividně doputoval i do Íránu. Tam se jim to ovšem ani trošku nelíbilo.

Tento týden byla šestice mladých lidí, kteří na písničku Happy tancují, odsouzena k šesti měsícům ve vězení a spráskání bičem o počtu 91 ran! Režisér celého klipu Sassan Solemani dostal jeden rok ve vězení.

Zní to hrozivě, ale aby íránské soudnictví dokázalo, že má srdce, rozhodlo se rozsudek posunout – to znamená, že pokud do tří let nespáchají žádný další zločin, trestu se nakonec vyhnou.

Skupina byla zatčena v květnu tohoto roku, měsíc poté, co se jejich verze Happy objevila na YouTube. Íránským úřadům vadilo, že ženy tančí ve společnosti mužů a nemají na sobě hidžáb.

K případu se vyjádřil také sám Pharrell Williams, který na svém Twitteru napsal: „Je více než smutné, že jsou děti zatýkány za to, že se snaží rozšiřovat štěstí.“

Související články

Další články