Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mladá žena se doslova upracovala k smrti: Zemřela po třiceti hodinách práce, kolegové viní výrobce energetických ná­pojů

Čtyřiadvacetiletá Mita Duran se doslova upracovala k smrti po třiceti
hodinách v práci.
Zdroj: Twitter

Dnes je bohužel o práci nouze, a tak lidé dělají vše pro to, aby si ji udrželi. Dělají nezaplacené přesčasy, vedení zneužívá vědomí, že trh práce je v dnešní době jenom nejistota a v zaměstnání přežije pouze ten, kdo něco vydrží a nehroutí se.

Čtyřiadvacetiletá Mita Duran to věděla taky. Kreativní textařka z indonéské Jakarty, která pracovala jako copywriter, tedy reklamní textař, dostala práci snů u indonéské pobočky společnosti Young & Rubicam, marketingového giganta známého po celém světě. Mladá dívka toužila v práci uspět a vydržet nápor nováčka, aby po záslužné dřině dřela ještě víc, ale na vyšší pozici a za daleko víc peněz.

Jejím jediným spojením s venkovním světem byl Twitter, v Asii a Americe daleko oblíbenější než Facebook. Mita celý den tvořila své reklamní slogany a do toho si často stěžovala právě na těžkou práci a málo spánku.

„Jsem pořád tady, nemám žádný život. Někdo mě, prosím, vezměte někam na drink. Čím více jste v kanceláři, tím více přemýšlíte o tom, že si tam pořídíte postel. Po třech vyčerpávajících týdnech jsem konečně doma PŘED PŮLNOCÍ, to je neuvěřitelné.“ To je výběr z jejích tweetů, kterými si Mita stěžovala na tvrdé podmínky a zároveň je chtěla překonat a dokázat tak sobě i nadřízeným, jak je dobrá.

Přesčasy se jí ale nakonec staly osudnými. Její poslední výkřik do tmy se na Twitteru objevil minulou sobotu a stálo v něm: „Po třiceti hodinách v práci a pořád mám dost sil!“ Následně odešla domů, kde zkolabovala, upadla do kómatu, do hodiny v nemocnici zemřela.

Její kolegové obviňují z tragické smrti thajské výrobce energetických nápojů, na kterých snaživá dívka přežívala. Ostatní, zejména přátelé Mity, obviňují samozřejmě vedení společnosti, že kladou na své zaměstnance příliš velké nároky. Young & Rubicam vyvěsila na svůj Facebook oficiální vyjádření soustrasti a dala svým zaměstnancům jeden den volna, aby uctili Mitinu památku.

Související články

Další články