„Říkal mi o tom nápadu a já jsem mu říkala, ať to nedělá. Proč vytahovat zbraň, proč?“ komentovala tragickou událost Ruizova teta Claudia pro televizi WDAY-TV. Potvrdila, že synovec chtěl kontroverzním videem přilákat více diváků.

Perezová zastřelila svého přítele před svým domem poloautomatickou pistolí Desert Eagle ráže .50 z bezprostřední blízkosti. Tato zbraň je jednou z nejsilnějších ručních zbraní, které se dnes vyrábí. Oba věřili, že encyklopedie s tvrdou vazbou kulku zastaví. Vše bylo nahráváno dvěma kamerami a incident sledovalo přibližně 30 lidí ze sousedství včetně tříletého dítěte těchto partnerů.

Pár spustil svůj kanál na YouTube letos v březnu. Chtěli lidem ukázat, jak žijí teenageři, kteří jsou rodiči. Perezová na Twitteru předesílala, že následující díl bude kontroverzní, a dodávala, že to nebyl její nápad. Mladá žena, která má v září porodit druhé dítě, také na videu z minulého týdne divákům řekla, jak je šťastná, že má muže doma.

Všechny přihlížející rozuzlení události velice zasáhlo. Na místě byly slzy, smutek a šok. Monalisa Perezová má v září porodit druhé dítě.