Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Mladá olympijská naděje pohasla: Střelec Jiří Přívratský se do finále neprobojoval

Mladý střelec Jiří Přívratský reprezentuje Česko na olympiádě v Tokiu.
Zdroj: Český olympijský výbor
olympiáda

Dvacetiletý talentovaný Jiří Přívratský se na svých prvních olympijských hrách v Tokiu představil v třípolohové malorážce. Přestože se čekalo, že by mohl překvapit, nakonec se musel spokojit s 16. místem. "Někdy do března, možná i dýl, pro mě bylo nepředstavitelné, že bych tady mohl být," uvedl.

Mladý talent Jiří Přívratský je juniorský mistr ČR ve třípolohové střelbě z libovolné malorážky. Střelbou na sebe nejvíce upozornil na mistrovství Evropy v Chorvatsku, kde se rozhodlo, že bude za Česko bojovat i na olympiádě v Tokiu.

Bylo to pro mě nepředstavitelné

"Dozvěděl jsem se to po mistrovství Evropy, které pro mě bylo úspěšné. Po něm totiž byla trenérská porada, na které se tohle probíralo, a po ní jsem se dozvěděl, že bych tady měl být," řekl pro Blesk s tím, že pro něj byla účast na olympiádě nepředstavitelná. "Ale abych byl upřímný, někdy do března, možná i dýl, pro mě bylo nepředstavitelné, že bych tady mohl být."

V první disciplíně ve střelbě vzduchovou pistolí na 10 metrů se mu do osmičlenného finále nepodařilo probojovat. Od postupu jej dělilo 2,4 bodu a skončil na 14. místě. Avšak malorážka je pro něj daleko silnější disciplína. Ani v té se mu ale nepodařilo postoupit mezi nejlepší. Nakonec své olympijské vystoupení zakončil 16. místem. Nicméně nabral cenné zkušenosti.

Nervozita se dostavila

Nervozita se přirozeně u Jiřího Přívratského objevila. "Byla očekávaná a taky se dostavila. Už po třetí ráně v závodě jsem si šel promluvit s trenérem, tak nějak ze sebe shodit nervozitu, což pomohlo. Promluvil mi do duše a já jsem se tím uklidnil," uvedl s tím, jak se jeho reprezentačnímu kouči Jaromíru Burešovi podařilo z mladého Přívratského stres odehnat. "Říkal mi, ať jenom dělám svoji práci, ať se soustředím na to, co mám, že nic víc se po mně nechce. Že natrénováno mám a vím, jak správně střelbu provádět, a o tom to je."


Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články