Pro spoustu z nás je škytání záležitostí několika málo minut. Ne však pro Lisu Graves z Lincolnu, která škytá neuvěřitelných 8 let až stokrát za den. Poprvé začala abnormálně škytat, když otěhotněla v roce 2008. Od té doby škytá nepřetržitě. Prý to bylo kvůli těhotenství. Byla ve čtvrtém měsíci a doktoři ji ubezpečili, že to odezní. Po narození dcer Emily a Sofie se ale nic nezměnilo.

Vyzkoušela nespočet způsobů, jak se toho zbavit. Od zadržení dechu na pár sekund, deseti loků vody se zacpaným nosem po konzumaci medu. Přátelé se ji zase snažili co chvíli vylekat. Neúspěšně. Ve svých 27 letech už navštívila tolik různých specialistů a ani jeden nedokáže vysvětlit, proč pořád škytá. Jednou za den přibližně na hodinu začne škytat velmi nahlas, až to spíš připomíná křik.

Škytání jí narušuje spánek a několikrát za noc vzbudí sebe i manžela. Lisa je kvůli tomu vyčerpaná. Musí se vyhýbat alkoholu a perlivým nápojům. Ty způsobují ještě větší záchvat škytání než obvykle. Pár lidí Lise řeklo, že při škytání zní jako dinosaurus. To, že lidem její výkřiky vadí, už stačila vypozorovat a raději nikam nechodí. Je jí jasné, jak to musí být pro okolí otravné.

„Ti, co mě neznají, se na mě dívají s výrazem, jestli jsem normální, ale já si z toho nic nedělám. Prostě to ke mně patří. Ti nejbližší si zvykli a už to nijak neřeší. Dělají jakoby nic,“ vypráví Lisa.

Stále se nevzdává a hledá pomoc, kde se dá. Ani jedno vyšetření zatím neodhalilo příčinu. Je to pro ni strašně frustrující. Chce vědět, co to způsobuje, a odpověď nepřichází. Přece musí existovat důvod. Před čtyřmi lety si přála, aby neškytala další čtyři, a nyní je to osm let od toho, když si poprvé škytla.