Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Mladá Češka už 20 let hledá svou maminku. Nyní je to hitem na Facebooku

Pomůžeme Šárce najít její maminku?
Zdroj: facebook
Facebook by měl lidi sbližovat. Pro tento účel ho využila také Šárka Zaheer, za svobodna Kramářová. Češka žijící v Británii se pomocí sociální sítě snaží najít dávno ztracenou maminku. Pomůžeme jí?

Rodiče Šárky Zaheer se rozvedli před dvaceti lety. Matka se malé Šárky hned po rozvodu vzdala. Co přesně se tehdy stalo mezi jejími rodiči, však netuší. Matka jí nikdy nepřestala chybět, a tak se Šárka snaží nalézt pravdu.

Na svém facebookovém profilu zveřejnila příspěvek, ve kterém krátce popsala svou situaci a vyzvala veřejnost a své přátele ke sdílení. „Už několikrát jsem četla, jak je Facebook populární a pomohl při hledání druhých. A tak jsem se rozhodla, že to zkusím i já. Vím, že šance je tak 50 na 50, ale za zkoušku nic nedám.“

Podle informací, které Šárka dostala na úřadě, by její maminka měla být údajně znovu vdaná a žije nebo nějakou dobu žila v Německu společně se svým manželem, který je pravděpodobně tureckého původu. Šárčina maminka se za svobodna jmenovala Šárka Rambousková, nyní by se měla jmenovat Yuceoglu. Narodila se 3. 5. 1972 a její manžel se podle informací z úřadu jmenuje Taner Yuceoglu.

Portál expres.cz se mladé maminky zeptal, zdali došlo po zveřejnění příspěvku k nějakému posunu.

„Mám pár informací, které mi, doufám, pomůžou. Ke všemu se ozvala nějaká paní, že prý její kolegyně se poznala na té fotce,“ napsala nám Šárka. Ovšem naděje se jaksi zkomplikovala. „Divné ale je, že ta paní, která se měla poznat, má úplně jiné jméno,“ uvedla Šárka.

Výzva, kterou Šárka na Facebooku uveřejnila, se zdá být úspěšnou. Lidé sdílejí, reagují a snaží se Šárce pomoci. Příspěvek sdílelo neuvěřitelných 35 tisíc lidí, což je na Čechy dost silné číslo, vzhledem k tomu, jak jsme k sobě navzájem lhostejní. Dokonce i pár lidí ze Slovenska se zapojilo, aby Šárce pomohli. Vysoký je také počet komentářů. Reagovalo 10 tisíc lidí. Bohužel ne všichni lidé chtějí pomoct.

Někteří se snaží Šárce poradit, aby zkusila pořad Pošta pro tebe, který, jak všichni víme, dává dohromady dávno zpřetrhaná pouta. Jiní sdílejí příspěvek a nabádají své přátele a známé, aby učinili totéž. Na druhou stranu se ale najdou ti, kteří v komentářích pouze kritizují její snahu a bezhlavě útočí na Šárku kvůli její matce, která se provdala za Turka.

Drazí čtenáři, pokud byste měli nějaké informace o matce Šárky, dejte nám prosím vědět. Pojďme společně Šárce pomoct!

Související články

Další články