Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mladá Češka je nejlepší maturantkou na světě! Teď míří na Oxford

Vendula dosáhla u mezinárodní maturity maximálního počtu bodů. Teď bude
studovat na Oxfordu.
Zdroj: Nový PORG
Česko má jednu z nejlepší maturantek na celém světě a může na to být právem hrdé. Češka Vendula Fialková totiž v mezinárodní maturitě získala plný počet bodů. Ani jednou nezaváhala a teď míří na nejprestižnější univerzitu na světě.

Vendula Fialková je mezi 150 studenty ze 136 zemí na světě, která dosáhla u mezinárodní maturity plného počtu bodů. Zkouška byla v angličtině a ověřovaly se znalosti ze šesti předmětů. Patří k nim i dobrovolné aktivity, sport nebo umění.

„Vůbec jsem to nečekala,“ řekla Vendula pro portál ihned.cz. „Chodila jsem na pražské gymnázium Nový PORG, kde část výuky probíhala v angličtině podle anglosaských osnov. To mi vyhovovalo, takže jsem logicky zvolila mezinárodní maturitu,“ dodala.

Mezinárodní maturitu letos skládalo 150 tisíc studentů ze 130 zemí. Vendula vyniká hlavně v matematice, takže má teď dveře otevřené na prestižní Oxford, kde ji bude studovat. Lákala ji prý i architektura, ale matematika má pro ni větší potenciál.

Vendula ale není jediná, která skládala mezinárodní maturitu. Z jejího ročníku jich bylo hned 15 a všichni budou studovat na zahraničních vysokých školách. Čeká je například právo na University College London, biochemie na Imperial College of London nebo počítačové vědy a matematika na University of Edinburgh.

„V maturitním ročníku 2016 skládalo IB zkoušku v plném rozsahu 15 studentů a dosáhli vynikajícího průměru 39 bodů, což je pro Českou republiku ohromný úspěch. Tento studijní výsledek je nejen akademicky a statisticky významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů,“ řekl portálu Echo.cz Karel Lemfeld, zástupce ředitele Nového PORGu.

Související články

Další články