Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Mladá anorektička (†19) se vyhladověla k smrti: Na smrtelné posteli měla 30 kilo

Averil Hart podlehla zákeřné psychické nemoci.
Zdroj: Facebook
Velkou Británií otřásá 5 let starý případ smrti anorektické dívky Averil. Křehká studentka trpěla poruchou příjmu potravy několik let. Hladověla tři roky během studií, než se poprvé zhroutila a byla převezena do nemocnice. Jenomže doktoři naprosto selhali.

Od roku 2012 probíhá vyšetřování toho, co se vlastně s Averil stalo. Dívce totiž lékaři neuměli nebo nechtěli pomoci. Vyšetřováním se totiž zjistilo, že při dobré péči by dívku šlo zachránit.

Na podzim roku 2011 Averil přiznala, že trpí už čtvrtým rokem anorexií, a šla na léčení, kde vydržela do léta 2012. Díky zlepšujícímu se stavu ji lékaři pustili domů. Po prázdninách začala studovat na univerzitě, ale za celou dobu neměla přiděleného žádného specialistu. Během následujícího čtvrt roku bez pomoci do toho opět sklouzla a 7. prosince zkolabovala.

Byla převezena do nemocnice v Norfolku, kde za ní ale během 3 dnů nepřišel žádný specialista přes výživu či psycholog. 11. prosince byla převezena do nemocnice v Addenbrookenu. Hladina cukru klesla na minimum, ale stejně nedostala vhodnou péči. Poté upadla do bezvědomí a před Vánoci 2012 zemřela.

Její otec Nic Hart obviňuje nemocnice. Podle něj dostala jeho dcery péči jak v nějaké rozvojové zemi třetího světa. Proto také chtěl, aby se případ úmrtí jeho dcery vyšetřil. „Přišli jsme o naši krásnou dcerku, jediné, co chci, jsou upřímné odpovědi.“

Lékaři podcenili situaci, i když věděli, že dívka je psychicky nemocná. Propustili ji z nemocnice bez domluvených setkání s odborníkem. Navíc, když byla hospitalizovaná, tak ji nechali klidně chodit po chodbách, což je klasický trik anorektiček, jak spálit co nejvíc kalorií.

Když zkolabovala, tak měla pouhých 30 kilo. Po dlouhých pěti letech vyšetřování se ukázalo, že lékaři opravdu pochybili.

Související články

Další články