Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mladá alkoholička vypila denně šest litrů laciného moštu, v 16 se z ní stala naprostá troska

Phoebe Haffenden dokázala vypít šest litrů cideru denně.
Zdroj: Profimedia.cz

Příběh devatenáctileté Phoebe Haffenden z New Milton v Hampshire měl být varováním pro všechny teenagery, kteří si myslí, že se jich v jejich mladém věku závislost na alkoholu netýká.

Phoebe bylo patnáct, když začala pít alkohol, a už po roce se z ní stala závislačka. Protože neměla peníze, začala pít levný cider (zkvašený jablečný mošt s různými stupni alkoholu). Dokázala vypít i šest litrů denně! Její matka Kate už nedokázala snášet opilecké výstupy své dcery, to, že si domů neustále vodí spoustu mužů, a vyhodila ji z domu.

Jednoho dne Phoebe zkolabovala a lékaři jí v nemocnici předpovídali jen pár měsíců života, pokud nepřestane s pitím. Protože závislost byla natolik vážná, že absťák by dívku zabil, museli jí na detoxikační klinice zbavovat alkoholu v těle postupně.

Nyní je Haffenden zpátky doma, na místní vysoké škole začala studovat herectví a díky své zkušenosti se snaží pomáhat mladým lidem se stejným problémem. „Všichni si myslí, že závislost na alkoholu mohou mít jen dospělí, ale protože je alkohol tolik dostupný, snadno se může týkat i mladých lidí,“ nechala se slyšet Phoebe.

Související články

Další články