Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Mladá agresorka v Miloslavově rozzuřila Slováky: Vyrazili k jejímu domu s oprátkou!

Miloslavov: Dav lidí přišel protestovat k domu agresorky, rozehnala ho policie
Zdroj: Se svolením Michaely Prachařové
+ Dalších 6 fotografií
Protest

Na Slovensku to vře i týden poté, co došlo k napadení jedenáctileté dívky útočníky ve věku od 14 do 16 let. V neděli se v Miloslavově sešlo několik desítek lidí, kteří přišli protestovat proti mladistvým agresorům, a to navzdory koronavirovým opatřením a zákazu scházení. Jeden z demonstrantů si vzal s sebou dokonce oprátku. Dav nakonec podle TV Markíza rozehnala policie.

Prakticky ihned poté, co v neděli 2. ledna došlo v Miloslavově k brutálnímu napadení 11leté holčičky, vznikla na Facebooku událost, která svolávala Slováky k demonstraci. Akci nazvali Protest za spravedlnost a měla se konat před domem jedné z hlavních aktérek kauzy, mladé agresorky, která na videu oběť škrtila, bila a násilím do ní lila alkohol.

Protest, na který navzdory vládním opatřením dorazilo podle TV Markíza několik desítek lidí, se nakonec před domem agresorky nekonal. Policie totiž opáskovala ulici vedoucí k domu z obou stran. Protestující se tak kolem patnácté hodiny sešli u pásek, jeden z demonstrantů měl dokonce oprátku v ruce, jak je vidět na videu na platformě TikTok. Dav muži s provazem nadšeně tleská. Nakonec museli zasáhnout strážníci. 

Policie akci rozpustila

Krátce před čtvrtou přišla mezi dav lidi zástupkyně starosty obce. Oznámila, že protest je nelegální, a poprosila přítomné, aby se rozešli. Zároveň potvrdila, že rodiče jedné z agresorek požádali ve škole o individuální studijní plán, a to zřejmě kvůli stupňujícím se verbálním útokům ze strany ostatních studentů.

Po vystoupení zástupkyně starosty začala policie dav rozhánět a vytlačila ho z ulice. V zemi totiž platil kvůli koronavirové epidemii zákaz scházení se. Strážníci nakonec zkontrolovali 14 lidí a nahlásili je hygieně za porušení protipandemických opatření. Dva mladíky pak odvedla, protože nebyli schopni prokázat svou totožnost.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy