Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Mlácení lidí je taková klukovina! Miloš Zeman se zastal komunisty Ondráčka!

Zeman nevidí problém v tom, že Ondráček v listopadu 1989 mlátil
studenty.
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Dalších 7 fotografií
Mladí kluci dělají blbosti, řekl prezident Miloš Zeman (73) o minulosti komunistického poslance Zdeňka Ondráčka (43). Ten během sametové revoluce zasahoval u pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti a nyní byl zvolen do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Některým poslancům se to nelíbí, ale Zeman v tom problém nevidí.

Odpůrci Zdeňka Ondráčka by už podle prezidenta Miloše Zemana měli uznat porážku a smířit se s tím, že komunistický poslanec povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti GIBS. Ondráček, který během listopadu 1989 zasahoval v uniformě Veřejné bezpečnosti při demonstracích, je trnem v oku řadě poslanců.

Ještě v minulé Sněmovně nazval Ondráčka předseda TOP 09 Miroslav Kalousek „komunistickou mlátičkou“. A na Twitteru si neodpustil komentář ani po volbě: „Jsem přesvědčen, že volební komise udělala chybu a Z. Ondráček předsedou komise pro kontrolu GIBS zvolen nebyl. Volbu je nezbytné opakovat."

S tím však rázně nesouhlasí právě Zeman. „Jestliže v tom druhém hlasování prošel pan Ondráček asi 95 hlasy, tak pokládám za trošku ubohé, když se to zpochybňuje. Každý má přiznat porážku,“ řekl prezident v televizi Barrandov.

„Pokud komunisté říkají, že nemají na tuto specializaci nikoho jiného, tak vzal čert jeho minulost. Koneckonců, jestliže k pohotovostnímu pluku, který nás často honil po demonstracích, ho naveleli, tak to byl mladý kluk. A mladí kluci dělají blbosti,“ myslí si Zeman.

Mladí kluci sice blbosti dělají, ale časem z toho vyrostou. To se Ondráčkovi nepovedlo a dál zůstal zarytým komunistou…

Související články

Další články