Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2021 zná svou vítězku! Porota ocenila Gretu Grönholm a její koktejl s názvem Me The Artist

Zdroj: Mattoni

Mistryní světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink (MGD) se stala Greta Grönholm z Finska s koktejlem Me The Artist. Vítězka kromě ocenění obdržela také finanční odměnu 10 000 dolarů. Český reprezentant Jan Šebek s koktejlem Rhubizz se umístil na 3. místě. 

Světové finále jubilejního 10. ročníku probíhalo v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (KVIFF) v sobotu 21. srpna od 14 do 19 hodin na Mattoni Life Baru u karlovarského Vřídla. Před zraky přítomných diváků se o titul mistra světa utkala osmnáctka nejlepších barmanů z celého světa.

Všichni soutěžící MGD měli za úkol umíchat v časovém limitu sedmi minut vlastní nealkoholický koktejl, jehož nedílnou součástí je minerální voda Mattoni. „Osvěžující efekt nealko koktejlů se letos skvěle potkal s letním filmovým festivalem. Těší nás, že právě Mattoni je oficiální minerální vodou Mezinárodní barmanské asociace. Její výjimečná chuť a vlastnosti propojí ingredience každého koktejlu,“ uvedl Ondřej Postránský, ředitel strategického marketingu Mattoni 1873.

„Mým cílem v Karlových Varech bylo zvítězit, a můj sen se mi splnil. Jsem velmi šťastná a dojatá, že jsem ve světové konkurenci zvládla získat titul mistryně světa,“ řekla vítězka Greta Grönholm z Finska po získání titulu mistra světa v míchání nealkoholických koktejlů. 

„Při hodnocení se soustředíme na to, aby použité suroviny byly dostupné na evropském trhu, a zároveň dohlížíme na realizovatelnost prezentovaných receptur. Současně s tím hodnotíme atraktivnost vzhledu, chuťovou harmonii a inovaci každého koktejlu,“ doplnil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Výsledková listina Mattoni Grand Drink 2021:

První místo Greta Grönholm, Finsko, drink Me The Artist: odměna 10 000,- dolarů

Druhé místo Stefan Haneder, Rakousko, drink 21st Century: odměna 3 000,- dolarů

Třetí místo Jan Šebek, Česká republika, drink Rhubizz: odměna 2 000,- dolarů


Recept na koktejl Me The Artist vítězky Grety Grönholm

Ingredience: 

Mattoni Grand perlivá 10 cl
Supasawa 2 cl
Piňacoladový sirup 2 cl
Grepový bitter 4 kapky
Thajská bazalka 10 listů

Ozdoba: eukalyptus, bylinky, čokoládová kulička, potravinářské barvivo

Postup přípravy: Do míchací sklenice s ledem nalijeme Supasawu, piňacoladový sirup, grepový bitter a thajskou bazalku. Pečlivě promícháme barovou lžící a směs přes sítko nalijeme do sklenice. Dolijeme Mattoni perlivou a ozdobíme.

 Související články

Další články