Mistrovství světa v hokeji: Česko - Švédsko 2:3. Češi bojovali statečně, ale nevyhráli

Napínavá podívaní!
Zdroj: reprofoto ČT
Po neuvěřitelném obratu Čechů na Mistrovství světa v Kodani, kdy vyhráli nad Slovenskem 3:2, nastoupili proti obhájcům titulu ze Švédska. Ti je ovšem porazili. V některých momentech hodně vyrovnaný zápas skončil výsledkem 3:2 pro Švédy.

Češi po včerejším doslova vydřeném zápasu se Slovenskem, kdy vyhráli 3:2, nastoupili proti Švédsku. Hned v páté minutě začátku zápasu Češi dostali gól od Švédů. Na svědomí ho měl Rakell. Vzápětí vstřelil branku Janmark-Nylén. Češi tedy prohrávali 2:0 a Švédové měli, bohužel pro nás, dobře našlápnuto na vítězství.

V druhé třetině to Švédům vrátil Hronek. Stav se pro Čechy zlepšil na 2:1, ale pořád vedli Švédové. Na začátku třetí třetiny dostali Češi gól opět. Ten dal Zibanejad. Stav byl 3:1 pro Švédsko. V posledním pěti minutách zápasu Češi využili přesilovky kvůli vyřazenému Pääjärvi-Svenssonovi ze švédské strany a Hyka vstřelil branku, tudíž se výsledek změnil na 3:2. Stav ale zůstal stejný až do samotného konce a Švédové se stali vítězi.