Mistrovství světa v hokeji: Česko - Slovensko 3:2. V prodloužení bodoval Jaškin

Zdroj: Reprofoto ČT
Letošní světový šampionát se odehrává v Dánsku. Prvými soupeři byli pro české hokejisty Slováci, kteří měli převahu v první třetině, kdy dali Čechům gól. Za stavu 1:2 ale deset vteřin před koncem vstřelil branku Nečas, který tím zajistil prodloužení a české straně naději na vítězství. V prodloužení uspěl Jaškin, a Česko tedy zvítězilo 3:2 nad Slovenskem.

V Dánsku se odehrává Mistrovství světa v hokeji. V Kodaňi se Česko utkalo se Slovenskem. Češi se naposledy potkali s výběrem Slovenska před čtyřmi lety a tehdy díky Jaromíru Jágrovi zvítězili 3:2. Letos, už bez Jaromíra Jágra, diváci netrpělivě čekali, jak bude zápas omlazeného českého týmu se Slovenskem probíhat.

V první třetině dali Slováci Čechům vedoucí gól, na svědomí ho měl Krištof. Na začátku druhé třetiny to Češi Slovákům vrátili, do slovenské branky se trefil Kubalík. O pár minut později ale opět skórovalo Slovensko. Do čela ho dostal svým gólem Sekera. Chvíli před zdánlivým závěrem byl stav 1:2 pro Slovensko. Deset sekund před koncem ale vyrovnal Nečas svým prvním gólem v národním týmu. V prodloužení skóroval Jaškin, a tím zajistil Čechům vítězství 3:2 a tedy prvé dva body na šampionátu.