Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Mistrovský pohár opraven, ohlásil Milan Hnilička

Mistrovský pohár opraven, ohlásil Milan Hnilička
Zdroj: Marek Brodský
Pohár hokejových mistrů světa

Pohár hokejových mistrů světa, který na bujarých oslavách zlatých hochů utržil pár pořádných šrámů, se zas leskne v celé své kráse. Trofej, na které byla znát několikadenní oslava po finálovém vítězství nad Švýcarskem, opět zazářil v pátek na slavnosti ve vinařství v Třebívlicích u Litoměřic, kam se s ním přijel pochlubit manažer hokejové reprezentace Milan Hnilička. I tam si na něj chtěl každý sáhnout, ideálně se s ním vyfotit. Tentokrát to česká chlouba přežila bez úhony.

Rozsah poškození odmítl Hnilička upřesnit. Na dotaz, co vše se poháru stalo během několika dnů, kdy jej zlatí hokejisté nosili po oslavách, bývalý vynikající brankář a trojnásobný mistr světa jen smutně podotkl, že „skoro všechno“. „Pan opravář jen s úsměvem poznamenal, že se na nás za rok těší znova,“ dodal Hnilička s tím, že na trofeji teď není po poškození ani stopa.

Stříbrno-zlatý pohár se stal jednou z atrakcí slavnostního otevření nové kulturní scény Ústeckého kraje, která vyrostla v areálu třebívlického Vinařství Johann W. Scéna schopná celoročního provozu nyní umožňuje ve svém letním areálu a vnitřním sále konání divadelních představení, společenských událostí či koncertů až pro několik set lidí. Scénu slavnostně otevřel majitel vinařství Jan Dienstl spolu s řadou osobností české kultury. Vše nejlepší přišli nové scéně popřát například herečky Karolína Krézlová a Berenika Suchánková, tanečník Marek Dědík, moderátoří Honza Dědek nebo Tomáš Měcháček nebo zmíněný Milan Hnilička.

„Vždycky jsem si přál, aby naše vinařství nebyla pouze továrna pro výrobu vína, ale aby se stalo přirozeným centrem setkávání při různých příležitostech pro lidi ze širokého okolí. Vsadili jsme na kulturu a ukázalo se, že to funguje. Lidé v našem regionu na koncerty nebo divadlo chodí rádi. Teď už budou moci z našeho programu vybírat celý rok,“ uvedl Jan Dienstl.

Na open air scéně nedaleko místní dominanty hradu Hazmburk se již odehrála řada špičkových koncertů, většinou v rámci seriálu Hudba na Vinicích. V Třebívlicích tak vystoupili například Vojtěch Dyk, Lenny, Lucie Bílá, Pokáč či David Koller nebo skupiny Mig 21 nebo Jelen. Čerstvě otevřený divadelní sál pro necelých 200 diváků už hostil například talkshow 7 pádů Honzy Dědka či divadelní představení Padesátka nebo Muž mojí ženy. Koncerty populární hudby budou hlavní náplní programu třebívlické scény i v letošním létě. Areál ale bude hostit například i různé veřejné košty nebo slavnost vinobraní.

Určitě nebude chybět ani Tomáš Měcháček. „Já už jsem tu byl defacto na začátku, kdy jsme spolu s Marcellem tento vnitřní prostor otevírali a testovali, následně jsem tu byl s Partičkou a doufám, že tu nejsem naposled,“ poznamenal při páteční oficiální otevíračce.

Čím vším si pohár prošel, zachytili fotografové eXtra.cz, a najdete v galerii.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy