Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Mistři světa v taxislužbě! Desítka snědých zlodějů a jejich bílé kápo okrádají denně v srdci šampionátu fanoušky, policie se na to dívá!

Drahobejlova 53. Místo, na kterém podle našeho odhadu během posledních dvou týdnů zcela zbytečně a před zraky police okradla provařená skupinka vyčuraných "taxikářů" možná tisícovku návštěvníků hokejového šampionátu.
Zdroj: archiv
+ Dalších 48 fotografií
Jedno jediné místo, ta samá parta a za ní denně nemalé peníze, o které obrali po hokeji cizí fanoušky - zákazníky svých podivných taxíků. Volali jsme na některé policii i dvakrát, nestalo se nic. U metra Českomoravská se hraje souběžně s hokejem neuvěřitelné mistrovství v prasárnách a policejním nezájmu, který je v médiích vydáván za úspěšný hon na nepoctivce v okolí haly. Haly, okolo které roky hlídkují slepci v řadách městské policie.

Třináct dnů v kuse okrádá vyhlášená skupina dvanácti „taxikářů“ zahraniční fanoušky na MS v hokeji a městská policie tomu přihlíží způsobem hraničícím s podporou zlodějů, zatímco za rohem buzeruje poctivé.

Denně obere každý z nich v průměru tři až čtyři party cizinců, kteří se přijeli bavit a odjedou s pocitem, že zkazky o pražských taxikářských zlodějích nelhaly, byť v reálu se jako prase chová jen zhruba stovka dvě ze šesti tisíc drožkařů ulic hlavního města.

Sto metrů od štaflu, kde jsme včera pořídili dva tisíce fotografií recidivistů, v dodávce vysedává Taxi tým městské policie, který je má chytat, deset metrů od nich projdou denně desítky policistů. Nezastaví je, ani když je prosíte na kolenou. Nechají je krást dál. Je to příběh daleko přesahující dva týdny mistrovství. Je nekonečný a hodně bizarní.

„V okolí O2 Areny roky operuje skupina prazvláštních taxikářů, kteří si rozumějí se zdejší městskou policií, co po koncertu nebo čemkoli velkém tam vyžene z Ocelářské žlutý 'poctivky' a nechá tam najet ty černý zmr*y,“ tvrdil autorovi textu před časem taxikář společnosti Taxi Praha, co ho vozívá do práce, a autor nevěřil.

Když ho ten samý po čase opakovaně upozorňoval na onu partu, večer co večer prazvláštně taxikařící u Karlových lázní, pořád neviděl nic, co by stálo za článek, až na to, že nejméně pět z nich stálo v křižovatce Smetanova nábřeží s ulicemi Na Zábradlí a Karoliny Světlé evidentně proti předpisům a hlídce městské policie, co si udělala z dodávky opodál kancelář, to nestálo dvě hodiny ani za pokárání.

Pak je ale autor uviděl padesát metrů za plotem perfektně organizovaného rekordního šampionátu, na kterém si hřeje polívčičku i městská policie, která se vyznamenala vyčištěním parkoviště u haly od dvou tří nepoctivých taxikářů a v Českomoravské ulici vykostila řidiče společnosti Profi taxi pro nedostatky v dokumentech, říkali to předevčírem v televizi. Pašáci.

Taxi tým městské policie se jednotlivým úlovkem pochlubí rád, zejména během svátku hokeje, který je ale pro vyhlášenou partu taxikářů/netaxikářů, postávajících aktuálně po zápasech u metra Českomoravská, spíše svátkem levoty a neuvěřitelně snadné zlodějny, kterou nikdo netrestá, protože taxík bez žlutého, občas svítícího „taxi“ na střeše není taxík, i kdyby do něj nasedlo třikrát za den po třech různých partách v dresech, co si předtím na chodníku s šéfem tlupy, co si směšně hraje pomocí izolepy na oficiální taxík O2 Areny, evidentně domlouvalo cenu.

Ze sto metrů vzdálené haly tady dvakrát denně proudí tisíce lidí, řada z nich opojená nejen vítězstvím a zapíjejících nejen porážku.

Takovou stovku z nich tu denně čeká past, které vydatně pomáhá samotná policie, jež na nedaleké Českomoravské ulici striktně nedovolí taxíkům naložit ani vyložit zákazníky, kteří často nastupují a vystupují za jízdy (!). „Policajt na motorce rovnou zařve, že jestli zastavíte, pokuta. Lidi odvezu o kilometr dál anebo vyskočí. Dvacet taxíků od City taxi na legálním štaflu, tisíc mávajících rukou, mají smůlu, a tak jdou na druhou stranu, kde je oholí černí,“ říká pan Roman, který na místě stojí právě s vozem City taxi a den co den kroutí hlavou nejen nad tím, co vidí, ale hlavně nad tím, co nevidí policie právě na „druhé straně“.

Jděte se tam, do Drahobejlovy ulice k metru Českomoravská zítra po prvním semifinále před našimi s Kanadou, podívat. Nebo přijďte rovnou v jednu na začátek „představení“.

To se začnou ke křižovatce Drahobejlovy s ulicí U Skládky sjíždět taxikáři/netaxikáři, o kterých se nedá psát jaksi rasově korektně, protože skoro všichni jsou Romové. Velí jim bílý, prošedivělý kápo se žlutým taxíkem, na kterém má lepicí páskou přidělaný nejen nápis „Taxi“, ale i obrovské logo „O2 Arena“ na kufru. Doklady má prý v pořádku stejně jako všichni jeho chábři včetně modrých rezidentních kartiček občanů Prahy 9, čemuž se nechce věřit, ba co víc, podle obyvatel domu naproti, se kterými jsme mluvili, je to téměř vyloučené, ostatně ti samí výtečníci budou mít zítra na Smetanově nábřeží u diskotéky Karlovy lázně na kartičce občanství Prahy 1.

S O2 Arenou má přitom dispečer hajzlů společného jen to, že z herny kousek od ní dirigentsky mezi Romy a bílého kolegu rozděluje skupinky fanoušků do vozů, kteří je, v taxících označených i neoznačených, tedy v civilních vozech, co vlastně nejsou taxíky, rozvážejí do centra. Cena? 700 korun nebo 30 eur, občas se poštěstí i víc.

„Vezl jsem dva Finy na hokej, absolutně nechápali, že platí z Ječné k aréně dvě stě sedmdesát, když to jeli předevčírem za tisícovku od metra,“ píše na Facebook autora taxikář Martin, který naši partu dobře zná. Nedávno mu prý vyhrožovala, kdy si „dovolil“ v Letňanech po festivalu Magnetic naložit zákaznici. Předtím jí řekl, že Václavák je tak odhadem z Letňan za čtyři stovky poté, co ji skupinka „taxikářů“ z Portugalska přesvědčovala, že pod litr ji tam teď z okolí fakt neodveze nikdo.

Za čtyři stovky vás tahle parta sveze tak možná kolem bloku. Je zvyklá na sedm set až litr. Jedno, kam přesně, hlavně že jste cizinci, ideálně rozjetí z hokeje nebo znavení nábřežní diskotékou. Taxametr pouštět nemusejí, protože cena je domluvená předem, a hlavně, oni mají taxametr jen na ozdobu, a navíc, stejně vás většinou vezou v autě, ze kterého sundají „cylindr“, pokud tam vůbec někdy byl.

Pak vás může stavět, kdo chce, protože vezete kamarády ze Švédska, abyste se vrátili na místo, kde jste je naložili, a co čert nechtěl, potkáte tři kámoše z Finska.

Na jednoho takového v neoznačeném zeleném peugeotu jsme telefonicky upozornili policii v úterý, když odvezl tři Švýcary z Českomoravské s tím, že se jedná o muže předstírajícího taxislužbu, který chce turisty okrást.

Kolikrát se v úterý otočil, netušíme, ale i přes přesné udání místa, kde u haly operuje, byl ten samý muž v tom samém autě na místě i ve čtvrtek zkusit Kanaďana, Rusa nebo Bělorusa po prvním semifinále.

Když se mu to podařilo, volali jsme a nahrávali si hovor na linku 156 podruhé. A také jsme celou partu ve spolupráci se špičkovými paparazzi časopisů Týden a Exkluziv fotili.

Nejen že po upozornění, že recidivista už zase okrádá ve stejném autě turisty, nikdo nezasáhl, ale dotyčný se vrátil na místo a přímo před naším objektivem dostal od svého kápa přidělené další chudáky, tentokrát Finy, a vyrazil s nimi směr centrum, daňový únik a zlodějna znovu. A pak ještě jednou.

„Nemůžeme nic dělat, podívejte, oni si je zkasírujou až pak, musel bych ho chytnout za ruku,“ řekne autorovi na místě hlídkující policista a na otázku, zda je problém celou situaci pouhým okem vysledovat a incident zaznamenaný kamerou následně řešit v cíli zabavením auta, pokutou, ale především záchranou právě okrádaných cizinců, odpoví strážník tak, že na to autor těchto řádků nadosmrti nezapomene: „Podívejte, támhle nahoře u haly, neměl bych vám to říkat, je bílá dodávka, hlídkuje tam to parkoviště. To je Taxi tým. Teď tam nejsou, ale řekněte jim to.“

Řekli jsme o tom, že nejproslulejší organizovaná taxikářská skupina den co den okrádá turisty na stejném místě před strážníky, policii telefonicky opakovaně. Poukazovali jsme na to, že mají zřejmě zfalšované modré parkovací karty pro rezidenty, že ne všichni musejí mít koncesi, že sundávají cylindry z aut, že mají ty a ty espézetky a stojí tam a tam.

Byli tam ve čtvrtek, jen co Jarda Jágr vjel na led, zase, to už měli za sebou rozcvičku a po zápase přišla finská žranice.

Okrádali dál přímo před dějištěm superprestižní světové akce, na dosah elitního týmu lovců taxikářů, na dotek procházejícím hlídkám, zřejmě slepců z řad státní i městské policie, která má pomáhat a chránit, ne poctivé vyhánět a šmejdy před jejich nakládáním chránit uzavřenou zónou, kam má, to jsou věci, celá parta vjezd volný, protože na devítce bydlí.

Moderátor Libor Bouček, který každý den v hale baví a informuje diváky během hry, jezdí drožkou z práce a do práce celé mistrovství: „Chodím kolem každý den a beru si menší zločince až na Sokolovské. Nejvíc je jejich věta: Pane Bouček, víte přece, že je hokej!“

Dobře si jejich auta a tváře v galerii prohlédněte. Nejen že je, řídíte-li noční Prahou, potkáte ještě stokrát, jak u Karlových lázní číhají v křižovatce na další oběť.

Když budete chtít, potkáte je i přes tento text a naše další upozorňování linky 156 a policistů na místě u metra Českomoravská zase a zase budou krást s tím, že mají všecko v pořádku, a ti, co nemají, to nejsou přece taxíky.

A pokud tam nebudou a policie z obav z mediální ostudy zjedná pořádek a v Drahobejlově ulici nepřijde výjimečně o víkendu během bojů o medaile několik desítek, ale spíš sto až dvě stě opilých fanoušků-cizinců o peníze, bude to ještě smutnější.

Protože vyhnat tyhle šmejdy z jejich plácku je směšně jednoduché, stejně jako je potrestat, a policie se na ně dva týdny mistrovství a dvacet let, co někteří jezdí, jenom dívá, tedy vlastně někdy ani to ne.

Někteří vysočanští strážníci jakoby nechtěli nebo se báli, jiní by chtěli, ale proč se mazat s chátrou, kterou ignoruje instituce, pro kterou dělají, tak proč si dělat na ulici problémy.

A tak se dál dívají na opilé, ale slušné turisty, kteří k nám přijeli utrácet, a my je necháme bezostyšně okrást těmi, kterým jsme v tom dávno měli zabránit, zatímco ty, co by je svezli poctivě a ještě z toho odvedli daň, na druhé straně haly nutíme vysazovat a nabírat pasažéry za jízdy a běda, jak zastavíš, hajzle.

Mistři světa v taxislužbě měli díky rekordní návštěvnosti parádní domácí šampionát, na který budou dlouho vzpomínat.

Jaromír Jágr a jeho góly v těch vzpomínkách ale určitě nebudou. Ostatně bůh ví, kolik ze šmejdů, které jsme včera fotili, čtrnáctý den jejich řádění, vůbec ví, kolik to s Finy skončilo.

Kolik to je „když je přece hokej“ do centra, ale vědí naprosto přesně…

Autor děkuje za spolupráci kolegům z časopisu Týden a Exkluziv vydavatelství Empressa a všem, kteří přispěli a přispívají svými svědectvími.

Chcete vědět, jaké používají finty? A co na ně říkají policisté, kteří se jich bojí? Jaká svědectví jsme získali od poctivých taxikářů a také od jednoho nepoctivého? Co na to samotná policie? Sledujte eXtra.cz!

Máte zkušenost s touhle partou? Pište na redakce@extra.cz, Facebook eXtra nebo volejte redakční hotline 776309989... Anonymita zaručena.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy