Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Místo zločinu Ostrava nenadchlo: Málo napětí a špatná ostravština Pražáků, míní diváci

Zdroj: čsfd.cz
+ Další 4 fotografie
reakce
Na tříkrálové pondělí měla Česká televize připravenou premiéru nové kriminálky Místo zločinu Ostrava. Spousta diváků se na seriál těšila, ale po odvysílání se názory na tuto novinku lišily. Některým chybělo napětí, seriál byl podle mnohých nudný, někteří byli pro změnu nadšení. Co ale především Ostravákům vadilo nejvíc?

Reakce diváků na kriminálku z prostředí Ostravska jsou různorodé. Lidem chyběl děj, který by byl založen na skutečných událostech a podle mnohých seriál postrádal napětí. "Žádné velké napětí, snad se to rozběhne. Ovšem proč to hrají Pražáci? Hrozná mluva hele...," napsal uživatel Vladimír, který se dotkl v diskuzích pod seriálem častého tématu.

Nepřirozená mluva

Především ostravským divákům vadí, že se v kriminálce neobjevil žádný ostravský herec, tudíž si herci museli na Ostraváky opravdu jenom hrát. A jak je obecně známo, ostravský lid si na svůj typický přízvuk potrpí. Dalo se tedy čekat, že se seriálová mluva s příliš velkým ohlasem u tamních nesetká.

Divákům, kteří v Ostravě žijí, se nelíbilo ani to, že tvůrci tak trochu podváděli s natáčecími místy. "A co si má o tom myslet Ostravák, když policistu(ku) necháte autem jet do Michálkovic směrem od radnice namísto směrem k radnici a oběť pošlete z Poruby do Michálkovic, aby se pak našla v technickém zázemí zimního stadionu, který je zase zpátky v Porubě?" popsal prapodivný místopis jeden z diskutujících.

Kladné reakce

Seriál se ale setkal i s pozitivními reakcemi. "Za mě hodně dobré, ale žádný ostravský herec," napsala komentující Ilona. Všichni jsou po premiéře zvědaví na další díl české kriminálky, ve které se v hlavních rolích představili Pavla Beretová, Stanislav Majer či charismatický Karel Dobrý, který přilákal k obrazovce velkou část publika.

Uvidíme, jak se bude kriminálka Místo zločinu Ostrava dále vyvíjet.

Související články

Další články