Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Místo, ze kterého mrazí: Studentka Elisa Lam záhadně umřela v hotelu Cecil

Místo, ze kterého mrazí: Studentka Elisa Lam záhadně umřela v hotelu Cecil
Zdroj: Pixabay / koláž eXtra.cz
TAJUPLNOST
Vysokoškolská studentka Elisa Lam v roce 2013 za zvláštních okolností zmizela při svém pobytu v losangeleském hotelu Cecil. O pár týdnů později bylo její tělo nalezeno na střeše hotelu v nepřístupné nádrži na vodu. Záhadný případ, o kterém streamovací služba Netflix vydává dokumentární sérii, nabízí řadu neznámých.

Kanadská dívka byla na cestě po jihozápadu Spojených států, když koncem ledna 2013 navštívila i ikonické Los Angeles Ve městě se ubytovala v nechvalně historií opředeném hotelu Cecil, v němž několik lidí spáchalo sebevraždu a průběžně tam pobývali i sérioví vrazi. Například zabiják prostitutek Jack Unterweger nebo třináctinásobný vrah a násilník Richard Ramirez

Jedenadvacetiletá Elisa Lam bydlela prvních několik dní na pokoji s dalšími dvěma ženami. Ty si však stěžovaly na její nezvyklé chování, Elisa totiž trpěla bipolární poruchou, a tak byla přemístěna jinam. Nedělo se nic zvláštního, jenomže dívka se měla po pěti dnech z hotelu odhlásit a zase pokračovat ve svých cestách po USA, to se ale nestalo. Elisa se neozývala svým rodičům, ti tak ve strachu o svou dceru zkontaktovali policii. Dívčin pokoj byl důkladně prohledán, ale nic se nenašlo.

Kamerový záznam

Po pár dnech policie zveřejnila záběry z hotelového výtahu, kde byla Elisa Lam viděna naposledy. Elisa do výtahu nastoupí, zmáčkne několik tlačítek, ale dveře výtahu se stále nechtějí zavřít. Ze záznamu vypadá, že je dívka zoufalá a panikaří. Několikrát se totiž vyklání do chodby a rozhlíží se, chytá se za hlavu, nervózně hýbe rukama. V jeden moment se dokonce schová do rohu výtahu tak, aby z chodby nebyla vidět. Výtah stále stagnuje a studentka z něho nakonec vychází a mizí ze záběru. Chvíli poté se dveře několikrát otevřou a zase zavřou.

Zveřejněný kamerový záznam vzbudil v mnoha lidech touhu po senzaci. Začalo se mluvit o temné historii hotelu a objevilo se i několik bizarních konspiračních teorií – jako třeba, že by hotel Cecil mohl být vstupem do jiné dimenze či bránou do pekla. Pozdější analýza videa ukázala možnost, že by video mohlo být záměrně manipulováno. Některé pasáže se totiž zdají zpomalené, minuta videa chybí a v rohu obrazu je zakrytá časová stopa.

Nález těla

Elisa zmizela začátkem února 2013, na jeho konci si pak obyvatelé hotelu začali stěžovat na nízký tlak vody, někteří i tvrdili, že z vodovodu vytéká tmavá voda. Vedení hotelu tak vyslalo údržbu k nádržím na střeše hotelu, tam pak bylo nalezeno nahé ženské tělo, které plavalo jen několik centimetrů nade dnem. U těla ležely i šaty. Když na místo dorazila policie, musela nechat vypustit vodu a do boku nádoby vyříznout otvor, aby se tělo dalo vůbec vytáhnout.

Zvláštnosti případu

Soudní pitva ukázala, že se Elisa utopila. Nenašly se ale žádné stopy cizího zavinění a případ byl uzavřen s tím, že šlo o nehodu. Jak se ale dívka dostala do nádoby? Dveře na střechu byly pod alarmem, který by se při neoprávněném vstupu musel spustit. Stejně tak nádoba, v níž její tělo leželo, byla uzavřena těžkým víkem a zevnitř by se jím skoro nedalo manipulovat. A přestože na pokoji byly nalezeny veškeré dívčiny věci, její mobil se nenašel. A ještě několik měsíců po její prokazatelné smrti se na blogu, který si vedla, objevovaly nové příspěvky.

Nový seriál Netflixu

Internetová streamovací platforma Netflix uvádí šestidílný dokumentární seriál Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil, jehož už tak nevalná pověst se po případu mrtvé studentky ještě zhoršila.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy