Vše začalo vyzdvihováním „vůdce“ kapely Ortel.

„Milí negativní komentátoři, svatba pana Ortela byla krásná a velmi vkusná. Žádný z hostů se neopil, nic nám nerozbil, nikdo nekřičel, nemluvil vulgárně,… na rozdíl od tradičních českých veselek se (nekonaly) zvratky na toaletách i na nádvoří… Česká národní vlastnost je závidět a pomluvit. I zde ji cítíme. A je nám to líto. Přej a bude ti přáno. Pokoj s vámi,“ provokoval nejprve v prohlášení na Facebooku kdosi za Zbiroh.

Asi mu ale připadalo, že moc málo hnul žlučí těm, kteří se kvůli veselce Tomáše Ortela, která se určitě jen shodou okolností konala v den narozenin Adolfa Hitlera a navíc na místě, kde fungovala SS, čertili.

Proto to dotyčný takzvaně rozčísl.

„Dobrý den, je možnost si u vás udělat akci s dobovými uniformami, pochodovou kapelou, ohněm a čtením z knihy za použití buddhistických symbolů svastiky?“ ptal se uživatel s přezdívkou Merwin. Narážel tak na to, že neonacisté občas používání zakázaných hákových křížů osvětlují právě coby buddhistické symboly.

A odpovědi se mu dostalo pozoruhodné.

„Ano, zámek je otevřen pro všechny,“ uvedl správce facebookových stránek zámku Zbiroh.

Později celý původní příspěvek i se všemi komentáři zmizel. Patrně někdo pochopil, že propagace Ortelu není úplně ok.

Den, kdy se stal kontroverzní muzikant ženáčem, už ale mezi lidmi žije svým vlastním životem. Hodně lidí se směje nevěstě, pořádnou kritiku ale slízl i novomanžel.