Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Místo NHL rakovina! Hokejista Pavel Novák (20) se dozvěděl krutou diagnózu

Pavel Novák měl dobře nakročeno do NHL, jenže ho zastavila rakovina.
Zdroj: Se souhlasem Pavla Nováka
+ Další fotografie
Nemoc

Letošní sezóna měla být pro hokejistu Pavla Nováka (20) tou zásadní, co se týče jeho další kariéry. Juniorský reprezentant si chtěl na letním kempu vybojovat kontrakt v NHL, jenže z toho náhle sešlo. Talentovanému útočníkovi totiž zjistili onkologické onemocnění. Novák tak ihned přerušil kariéru a nyní se podle svého příspěvku na Instagramu musí soustředit na boj se zákeřnou nemocí.Pavel Novák měl nakročeno, aby se stal dalším českým zástupcem v elitní NHL. Poté, co podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Minnesotou, která útočníka před dvěma roky draftovala na 146. místě, se měl pokusit probojovat do hlavního týmu na letním kempu. Juniorský reprezentant cítil velkou šanci. Jenže z vysněného angažmá bohužel nečekaně sešlo.

"Přemýšlel jsem, jak oznámit takovou informaci. Jsou věci, o kterých se těžko mluví, ale mluvit by se o nich mělo. Bohužel mi zdravotní stav nedovoluje přípravu na další sezónu. Před pár dny mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a brzy začnu podstupovat léčbu," uvedl hokejista v emotivním příspěvku na Instagramu.

Vrátí se silnější

Rázem šly veškeré myšlenky na hokej stranou. Místo boje o NHL totiž Nováka čeká boj nejtěžší. "Následující měsíce to nebude lehké. Pevně věřím, že vše dopadne dobře a brzy zase budu létat s radostí po ledě," říká odhodlaně talentovaný útočník, který loňskou sezónu odehrál v zámořské juniorské soutěži WHL.

O tom, že nemoc porazí, nepochybuje. "Vrátím se silnější!" dodal Novák, kterého teď čeká náročná léčba. Hodně sil mu ihned popřáli kamarádi a někdejší spoluhráči z reprezentace jako třeba Jiří Kulich, Jan Myšák nebo Matěj Blümel, který letos získal bronzovou medaili na mistrovství světa ve Finsku. "Hodně sil, kámo! Drž se!" vzkázala Novákovi přes Instagram česká kometa.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy