Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Místo koronaviru chtěl řešit pěstování zeleniny: Kalousek se Babišovi veřejně vysmál

Místo koronaviru chtěl řešit pěstování zeleniny: Kalousek se Babišovi veřejně vysmál
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
covid-19
Zatímco kvůli rekordnímu počtu nakažených v Česku řeší lidé převážně koronavirus, Andrej Babiš (66) se ve sněmovně rozohnil kvůli zahrádkářskému zákonu. Poslanci chtěli hovořit o nákaze covid-19, to se premiérovi ale nelíbilo a řekl, že je potřeba toto téma přestat stále řešit a naopak uklidňovat veřejnost. Jeho slova se setkala s odezvou od Miroslava Kalouska (59), který se mu veřejně vysmál.

„Tak zkuste už tady konečně schválit ten zahrádkářský zákon a neřešte stále ten covid-19, už jsme na tom strávili asi 15 hodin,“ řekl Andrej Babiš při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně. Zatímco poslanci se chtěli zabývat koronavirem, premiér chtěl mluvit o zmíněném zákonu jako o kroku k soběstačnosti Česka v pěstování ovoce a zeleniny.

Počty nakažených jsou v posledních dnech rekordní, za středu přibylo 3130 pozitivně otestovaných lidí, podle Babiše je ale potřeba veřejnost uklidňovat. Na jeho slova zareagoval bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, kterému je premiérův výrok pro legraci.

Kalousek nedávno dokonce přirovnal občany Česka k pasažérům letadla a Andreje Babiše k šílenému pilotovi. „Letušky roznášejí mimořádné příděly a šílenec tvrdí, že situace je výtečná. Polovina z nás je spokojená, protože se těší na příděly, ta druhá polovina může jen počítat, kdy spadneme,“ napsal poslanec na svůj Twitter. Jeho slova se pak setkávají vesměs s kladnou odezvou.

Babiš se ve finále přece jen umoudřil, pro jednou uposlechl výzev opozice a kývl na obnovu činnosti Ústředního krizového štábu...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy