Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Místo, kde se zastavil čas: Strašidelné fotografie z amerického města duchů

Bannack, město založené během období zlaté horečky, se nachází
v malebném údolí.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Dříve zde žilo přibližně 10 000 prospektorů omámených zlatou horečkou, nyní je Bannack rejdištěm duchů – a oblíbeným cílem turistů, kteří se zajímají o historii Divokého západu.

Z města, které bylo v Montaně založeno v roce 1862, se dochovalo přibližně 60 budov včetně tří hotelů, tří pekáren, dvou stájí, obchodu s potravinami, restaurace, kulečníkového sálu a pochopitelně i čtyř saloonů.

V dobách své největší slávy měl Bannack velmi špatnou pověst. Bohatá ložiska zlata sem přilákala nejen zástupy prospektorů, ale i banditů. Situace se nakonec zcela vymkla kontrole a v lednu roku 1863 bylo město nuceno na post šerifa najmout známého pistolníka Henryho Plummera. Ten vstoupil do dějin jako šerif, který „přes den zákon chránil a v noci porušoval“ a kvůli své zálibě v přepadávání vlaků byl o rok později bez soudu oběšen. Říká se, že jeho přízrak se od té doby potuluje ulicemi a mstí potomkům lidí, kteří ho zlynčovali.

Městem duchů se Bannack oficiálně stal v roce 1940 a roku 1954 bylo celé jeho území prohlášeno za národní park. Málokdo má ale odvahu zůstat zde přes noc…

Související články

Další články