Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Místo, kde se zastavil čas: 10 hrůzostrašných fotek opuštěného obchodu a hospody

„Celou dobu jsem měl pocit, že tu nejsem sám, že mě někdo sleduje,“
říká autor těchto povedených fotografií.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 6 fotografií

Tyto obytné a obchodní prostory v britském Haxey byly opuštěny již před několika desítkami let. Jejich bývalí majitelé si však nemohli (či nechtěli) vzít všechny své věci s sebou. Od té doby tu na ně sedal prach… až dokud do chátrajícího objektu nezavítal fotograf Dan Circa.

Ten při jeho prohlídce mimo jiné nalezl starý televizor, vysílačky značky Amstrad, nádobí, pivní tácky a řadu dalších, neméně zajímavých předmětů.

„Původně jsem dovnitř ani chodit nechtěl. Jde o velmi fotogenickou budovu, takže jsem se rozhodl udělat si několik snímků a při té příležitosti jsem zjistil, že zadní dveře jsou otevřené. Přiznám se, že mě překvapilo, kolik věcí uvnitř je – autíčko, vláček, různé obrázky na stěnu, konzervy… dokonce i psací stroj s rozepsaným dopisem,“ vysvětluje Dan.

Zvláštní je zejména to, že zde zůstala spousta dětských hraček. „Nutilo mě to přemýšlet o těch lidech, kteří tu kdysi žili, a o důvodech, které je vedly k odchodu. Svým způsobem je to děsivé místo. Celou dobu jsem měl pocit, že tu nejsem sám, že mě někdo sleduje,“ říká Dan.

A jak jeho snímky působí na vás?

Související články

Další články