Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Místo karantény vymetala bary a šířila koronavirus! "Superpřenašečka" dostala směšný trest

Místo karantény vymetala bary a šířila koronavirus! "Superpřenašečka" dostala směšný trest
Zdroj: Archiv
Koronavirus
26letá Američanka minulý týden důkladně slavila v různých hospodách a barech bavorského střediska Garmisch-Partenkirchen, ačkoliv měla příznaky nemoci a čekala na výsledek testu na koronavirus. Vědomě tak vystavila vážnému riziku desítky lidí. V Česku by jí za to hrozily dlouhé soudní tahanice, v Bavorsku ale dostane pouze směšnou pokutu.

Po prudkém nárůstu infekce koronaviru v Garmisch-Partenkirchenu chce bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann jasný trest pro údajného pachatele. „Pokud se potvrdí, že žena úmyslně ignorovala karanténu navzdory jasným příznakům nákazy koronavirem, čeká ji vysoká pokuta,“ řekl Herrmann v pondělí novinám Münchner Merkur. „Proti takové nerozvážnosti by měl být vyslán jasný signál, že každý, kdo v této situaci, tedy v pandemii poruší pravidla a úmyslně ohrozí ostatní, musí počítat s citelnými sankcemi,“ uvedl ministr.

Pokuta za večírek s nákazou

Okresní úřad předpokládá, že ohnisko nákazy způsobila tzv. superpřenašečka. Údajně má jít o Američanku, která pracuje na místní základně americké armády. Žena se cítila špatně a nechala si udělat test na koronavirus. Vládní nařízení přitom jasně praví, že v takovém případě musí testovaný do izolace, než budou známy výsledky testu. To ale Američanka naprosto ignorovala a šla slavit, z čehož ji usvědčují i fotky.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Američance nyní hrozí za lehkovážné chování, kterým ohrozila desítky lidí, pokuta 2000 eur. Podle magazínu Stern navíc nebylo možné dohledat všechny osoby, s nimiž žena přišla do styku. Nezodpovědný přístup Američanky také nepříjemně ovlivnil chod restaurací ve vyhledávaném turistickém středisku. Ty musí kvůli rozšíření nákazy opět zavírat ve 22 hodin a pro soukromé večírky je stanovena horní hranice počtu účastníků na 50 osob.

Do místních podniků se jen tak nepodívá

Jenže v místní oblíbené Irské hospodě to začíná žít právě až po 22. hodině. Její majitel je tak pochopitelně rozhořčený. „Ta dáma tu teď není příliš populární. Slyšeli jsme leccos, ale jestli je pravda, že věděla, že je nemocná, naštvalo by se na ni mnohem víc lidí, protože byla nezodpovědná a nezůstala doma. V pátek tady byli z hygieny a je to složité. Dodržujeme všechny hygienické předpisy, ale ta žena byla v kontaktu s jedním z našich číšníků, takže je veškerý personál v karanténě. Doufám, že budou všichni v pořádku.“ postěžoval si majitel pro magazín Stern.

V Německu platí, že pokud se počet nových infekcí v okrese zvýší během sedmi dnů o 50 a více na 100 000 obyvatel, budou znovu zavedena přísnější ochranná opatření. V okrese Garmisch je nyní 55,4 nově nakažených za posledních sedm dní.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články

Nejnovější kauzy