Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Místo jaderné katastrofy ožije na obrazovkách, takhle vypadá Černobyl 33 let po výbuchu

Místo jaderné katastrofy ožije na obrazovkách, takhle vypadá Černobyl  33 let po výbuchu
Zdroj: YouTube
Předchozí Další
+ Dalších 26 fotografií
nový seriál
Sobota 26. dubna 1986 se vepsala do dějin jako den, kdy se stala dosud nejzávažnější havárie v historii jaderné energetiky. V časných ranních hodinách během technické zkoušky v Černobylské jaderné elektrárně na severu Ukrajiny došlo k tragédii, na jakou svět nezapomene. I proto se filmoví tvůrci rozhodli ji lidem co nejvíc přiblížit a natočit minisérii Chernobyl, která i mladším generacím ukáže, jak velké neštěstí před téměř 33 lety Ukrajinu a její okolí potkalo.

Jaderná elektrárna se nachází na území dnešní Ukrajiny a byla postavena nedaleko Černobylu, v těsné blízkosti města Pripjať. To bylo vybudováno jako sídliště pro zaměstnance elektrárny a jejich rodiny.

Černobylská havárie je vůbec nejhorší katastrofou v historii jaderné energetiky I dnes, téměř 33 let po tragédii, vypadá okolí elektrárny jako z hororu - opuštěné domy, prázdno všude, kam se člověk podívá a hrůza na vzdálené pozorovatele dýchá i jen z fotografií.

I z důvodu, že neštěstí, které se odehrálo před více než čtvrt stoletím, stále ovlivňuje životy, se filmaři rozhodli této události věnovat více pozornosti a pro kanál HBO byla natočena minisérie s názvem Chernobyl, díky které budou mít diváci možnost nahlédnout do pozadí tragédie, která měla podle Státního úřadu pro jadernou bezpečnost připravit o život nejméně 4000 lidí.

V obsazení pětidílného seriálu by se měl objevit Stellan Skarsgård známý z muzikálového hitu Mamma Mia! a Emily Watson, kterou si diváci mohou pamatovat z romantického dramatu Teorie všeho.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy