Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Místo jaderné katastrofy ožije na obrazovkách, takhle vypadá Černobyl 33 let po výbuchu

Zdroj: YouTube
+ Dalších 26 fotografií
nový seriál
Sobota 26. dubna 1986 se vepsala do dějin jako den, kdy se stala dosud nejzávažnější havárie v historii jaderné energetiky. V časných ranních hodinách během technické zkoušky v Černobylské jaderné elektrárně na severu Ukrajiny došlo k tragédii, na jakou svět nezapomene. I proto se filmoví tvůrci rozhodli ji lidem co nejvíc přiblížit a natočit minisérii Chernobyl, která i mladším generacím ukáže, jak velké neštěstí před téměř 33 lety Ukrajinu a její okolí potkalo.

Jaderná elektrárna se nachází na území dnešní Ukrajiny a byla postavena nedaleko Černobylu, v těsné blízkosti města Pripjať. To bylo vybudováno jako sídliště pro zaměstnance elektrárny a jejich rodiny.

Černobylská havárie je vůbec nejhorší katastrofou v historii jaderné energetiky I dnes, téměř 33 let po tragédii, vypadá okolí elektrárny jako z hororu - opuštěné domy, prázdno všude, kam se člověk podívá a hrůza na vzdálené pozorovatele dýchá i jen z fotografií.

I z důvodu, že neštěstí, které se odehrálo před více než čtvrt stoletím, stále ovlivňuje životy, se filmaři rozhodli této události věnovat více pozornosti a pro kanál HBO byla natočena minisérie s názvem Chernobyl, díky které budou mít diváci možnost nahlédnout do pozadí tragédie, která měla podle Státního úřadu pro jadernou bezpečnost připravit o život nejméně 4000 lidí.

V obsazení pětidílného seriálu by se měl objevit Stellan Skarsgård známý z muzikálového hitu Mamma Mia! a Emily Watson, kterou si diváci mohou pamatovat z romantického dramatu Teorie všeho

Související články

Další články