Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Místo důstojné parlamentní diskuze fraška: Babiš si říkal, co chtěl, tak ho Pirát vypnul

andrej babiš
Čtvrteční parlamentní diskuze se změnila ve frašku. Poslanci se Andreje Babiše (65) dotazovali na přijetí Istanbulské úmluvy a dotační tituly na mateřské a základní školy. Premiér však otázky nebral vůbec v potaz a odpovídal, na co se mu zachtělo. Řídící schůze Vojtěch Pikal několikrát Babiše napomenul, aby odpovídal na položené otázky. Andrej Babiš ale nereagoval, a tak mu Pirát odebral slovo a mikrofon vypnul.

„Prosím vás, dneska byla schůze o střetu zájmů nějakého Babiše. Babiš nemá žádný střet zájmů a nic se nebude vracet,“ odpověděl premiér Andrej Babiš (65) na otázku poslankyně Zuzany Majerové, jestli chce ratifikovat Istanbulskou úmluvu.

„Média stále lžou a opakují, že se bude něco vracet,“ nezapomněl Babiš znova zdůraznit. Další poslankyně Věra Kovářová se premiéra ptala na peníze pro mateřské a základní školy.

„K tomu střetu zájmů prosím vás. To je ta vaše demokracie? Opozice svolá schůzi, a nedá ministryni slovo? Proč jste ji nenechali mluvit?“ tázal se Babiš, proč nepustili ke slovu ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

Řídící schůze Vojtěch Pikal Babiše čtyřikrát napomenul s tím, aby odpovídal na kladené otázky. „Hlavně Piráti, to je ta naše nová transparentní síla a na magistrátu místo toho, abyste řešili ty odpadkové koše, tak se stále dohadujete, řešíte střet zájmů a poučuje vás i Čižinský,“ nenechal se odbýt Andrej Babiš.

„Pane premiére, předmětem interpelace není ani Čižinský, ani odpadkové koše,“ odpověděl Pikal Babišovi. Pikal odebral Babišovi slovo, mikrofon vypnul, ale premiér mluvil dál, i když nebyl slyšet.

Mohlo by vás zajímat

Další články