Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Místa, která Tomáš Holý choval v srdci: Jeho kamarád ukázal i rozpadlý dům Lucie Bílé

+ Dalších 9 fotografií
První dva roky strávil v Jungmannově ulici, potom se Tomáš Holý (21) s rodiči přestěhoval do pražských Nuslí. Bydlel tam až do tragické nehody, od které uplynulo 30 let. Právě v této části metropole se seznámil i s velkým kamarádem, spisovatelem Otou Karsem (52). Ten eXtra.cz po místech, která měl dětský herec rád, provedl.

Dá se říct, že tam strávil celý život. Nusle byly domovem Tomáše Holého až do jeho předčasné smrti. „Bydlel tady se svojí maminkou. Ta v Nuslích zůstala až do roku 2013, kdy zemřela,“ řekl eXtra.cz Kars přímo před domem.

„Když člověk prošel brankou, tak hned viděl, jestli svítí okno. V tu chvíli jsem věděl, že je Tomáš doma a že bude nějaká akce,“ vzpomíná spisovatel, který je autorem hercova životopisu Jmenuju se Tomáš

Nedaleko Holého domu bydlela Lucie Bílá Přímo vedle vchodu měla hospodu, kam s Tomášem občas zašli. „Chodili spolu, ale ona se rychle skamarádila i s celou naší partou. Byla to hrozně fajn holka. Bydlela tady v pátém patře,“ ukázal nám Kars. V současnosti je z budovy neobydlená ruina.

Jak se vlastně Lucie Bílá s Tomášem Holým seznámili? Kdo udělal první krok? Kam chodil Tomáš do školy? Co Lucie kouřila a jedla a za co utrácela zbylé peníze? Pusťte si video na začátku článku, všechno v něm uvidíte.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy