Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Miss Indiana 2017: Opalovala jsem se každý den už od střední školy a skončila s rakovinou kůže!

Dnes dívky varuje před nebezpečím rakoviny kůže.
Zdroj: instagram
+ Další 3 fotografie
Brittany Winchester se vloni stala Miss Indiany a splnila si tak svůj velký sen. Jejím cílem totiž nebyla jen korunka, kterou si nasadila na hlavu, ale také zvýšení povědomí ohledně prevence rakoviny kůže. Tou si totiž sama prošla a její vznik přisuzuje hlavně častému opalování, které je u mladých žen tolik populární.

Prevence rakoviny kůže by měla být samozřejmá pro každou dívku a ženu. Bohužel tomu tak ale není. Své o tom ví Miss Indiana Brittany Winchester, která si rakovinou sama prošla.

„Začala jsem se opalovat před maturitním plesem. Podívala jsem se na sebe do zrcadla a řekla si, že s tím, jak jsem bílá, musím něco udělat,“ svěřila se americkému Cosmopolitanu. „Solárko jsem od té doby začala navštěvovat pravidelně skoro každý den.“ Právě častému ozařování přisuzuje vznik rakoviny kůže. „Nechávala jsem si pravidelně kontrolovat znaménka, neboť jich mám opravdu hodně. Pár nezhoubných jsem si nechala odstranit. Výsledky testů byly vždy negativní,“ pokračuje ve své zpovědi.

Když si však jednou nechala dělat další testy, výsledek byl jiný. Hned na třech místech těla se jí objevily karcinomy. „Řekla jsem si, sakra, já mám rakovinu kůže.“ Tento pocit by prý nepřála nikomu. Po odstranění zhoubných nálezů se zatím další neobjevily. „Mám skvělou dermatoložku a jen díky pravidelným kontrolám jsme rakovinu zachytily včas. Jsem mladá, a tak se moje tělo naštěstí rychle hojí.“

Když se dostala do finále Miss, vybrala si jako společenské téma, které by chtěla šířit, právě rakovinu kůže. Považuje za nutné ženám připomenout, aby nepodceňovaly prevenci. „Nepoužívejte solária, opalujte se s vysokým faktorem a dbejte na pravidelnou kontrolu u vašeho kožního lékaře,“ apeluje na svých sociálních sítích. „Není totiž nic horšího, než když vám vyřezávají kusy kůže z vlastního těla.“

Související články

Další články