Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Miss Brno skončila v Malajsii v cele: Mysleli si, že je prostitutka

Miss Brno skončila v Malajsii v cele: Mysleli si, že je prostitutka
Zdroj: archiv Michaela Sedláková
+ Dalších 6 fotografií
Hrůzná zkušenost
Modeling může mít i stinnou stránku. O tom se přesvědčila mladá modelka Michaela Sedláková z Brna. Vycestovala do Malajsie s vidinou zářné kariéry a namísto toho se dostala do vězení, kde musela jíst z podlahy a chodit na záchod před ostatními spoluvězeňkyněmi. Po přečtení děsivého příběhu Míši vás zamrazí.

Skutečným peklem si prošla Michaela Sedláková z Brna. Dvacetileté dívce se podařilo zvítězit v soutěži Miss Brno, což jí dodalo odvahu a rozhodla se tak naplno věnovat kariéře modelky. Chtěla se účastnit soutěže Miss ČR, nicméně se k ní dostala nabídka, kterou nemohla odmítnout.

Pofidérní agentura

Obdržela nabídku na práci v Malajsii, jejíž náplní měl být čistě modeling. I přes varování ostatních se rozhodla nabídku přijmout. Až když seděla v letadle, uvědomovala si, že vlastně neví, do čeho jde. Bohužel její nejhorší předtuchy se vyplnily a ona poznala stinnou stránku modelingu

Namísto pózování a promenádování po molech byla umístěna do restaurace spojené s klubem, kde měla působit jako hosteska. "Spíše jsme byly ozdoby podniku, které si vydělaly hlavně tím, když s hostem odešly. Holky byly většinou ruské a ukrajinské národnosti, udělaly všechno pro peníze a když říkám vše, tak myslím úplně vše," popisovala Míša.

"Ty holky neměly kousek soudnosti a pro peníze byly schopny úplně všeho. Koks a perník byly na denním pořádku a mně z toho bylo jen do pláče," vysvětlovala. Samozřejmě se chtěla neprodleně vrátit domů, jenže si pomyslela, co na to asi řekne rodina. Rozhodla se tedy, že to tam ten měsíc přežije a bude dělat, jakože vše funguje tak, jak má.

Dokonce si mimo hosteskování hledala práci v oboru, ve kterém je zběhlá. Obcházela modelingové agentury a občas se jí i zadařilo. Jenže pak se to celé zvrtlo.

Policejní komando a uvěznění v nechutné cele

Ačkoli byla vykolejená z celé situace, domnívala se, že to zvládne. Míša si do určité chvíle myslela, že je to celé zlý sen. Ovšem pak se situace výrazně vyostřila a ze zlého snu se stala doslova noční můra. "Bylo něco po půlnoci a najednou do klubu naběhlo policejní komando, které zatarasilo všechny východy. Začali nás vyslýchat, chtěli pasy a já ho u sebe neměla,což byla obrovská chyba."

"Seděla jsem zhroucená na zemi, tekly mi slzy a modlila se ať vše dobře dopadne," řekla mladá modelka. Happyend se ale nekonal. O dvě hodiny později byly dívky svázány, nasadili jim pouta a vyvedli je ven z klubu. "Nacpali nás do vozu, který snad v Česku není ani pro prasata," uvedla Míša s tím, že je převezli na policejní stanici.

Podle její výpovědi s nimi policisté zacházeli opravdu otřesně. Když si posedali na židle, začal na ně policista vulgárně řvát, ať si sednou na zem. "O pár hodin později jsme dostaly jídlo, příbory pro nás nebyly a musely jsme to jíst z té hnusné země. Poté nás přesunuli do vazby, která byla cca 8x2m na 20 holek," vysvětlovala Míša.

V cele byly namačkané a po 5 hodinách je začali propouštět z cely. Jenže návrat na svobodu byl v nedohlednu. Byly totiž přemístěné do vězení. "Ty pohledy nás všech byly hrůzostrašné, na každé z nás byl vidět strach. Každá jsme věděla, že drogy a prostituce je v Asii až trest smrti," řekla Míša s tím, že ji uklidňovala myšlenka, že ona sama nic špatného neprovedla.

Později dostala Míša fialový úbor, který měly i ostatní spoluvězeňkyně. Krom úboru dostala kartáček, pastu a tuhé mýdlo na ruce. "Pak nás rozdělili do dvou cel cca 10x3 m a tam nás bylo 11. V tom prostoru byla pouze vyvýšená zem z palet, koryto a otvor, kam stékala i voda. Žádná postel, žádný záchod, žádná deka, polštář, šampon, toaletní papír... zkrátka nic. Neměla jsem pojem o čase, jen přes malou mřížku bylo vidět, jestli je den nebo noc," popisovala, jak vypadala cela hrůzy.

"První tři dny jsem nejedla a minimálně pila, protože jsem se styděla jít na záchod přede všemi. Stále jsem doufala, že nás pustí, po pár dnech jsem pochopila, že to tak nejde a začala jíst a pít. Před celou věznicí jsem nakonec šla jak na záchod, tak se i osprchovat."

Míša celé dny proplakala ale stále doufala, že se všechno nějak vysvětlí. Mezitím však prožívala totální zoufalství. Později se naštěstí na Míšu usmálo štěstí. "Pak se stala ta nejbáječnější věc a dostala jsem na chvilku telefon. Měla jsem pár minut na kontaktování rodiny. Ta už vše věděla, protože byla v kontaktu s konzulem a moc mě podpořila. Dodalo mi to neskutečně moc energie, najednou jsem věděla, že to zvládnu, že je to opravdu nedorozumění a snažila se je uklidnit, že jsem v pořádku," řekla Míša.

Další čtyři dny strávila ještě ve vězení a pak byla konečně propuštěna. "Nikdy nezapomenu na můj první nádech na svobodě a na tu úlevu," zavzpomínala mladá modelka.

Agentura to chtěla tutlat

Celý hrůzný zážitek chtěla agentura zamést pod koberec. Míša se ale rozhodla, že půjde s pravdou ven a varuje ostatní. "Agentura tuto celou situaci chtěla shodit ze stolu a ututlat, to je důvod proč jsem dlouho mlčela. Kdyby se celá situace nevysvětlila, mohla jsem tam být do teď. A tak si říkám, stojí mi tohle za to? Komu se dá v dnešní době ještě věřit?" zoufala si modelka z Brna.

Na závěr řekla, že by chtěla všechny upozornit na druhou stránku modelingu. "Vše není tak růžové jako na Instagramu a v médiích," řekla na závěr Míša.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy