Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Mise nový domov: Tomáš zůstal s dětmi sám v zničeném domě, matka od nich odešla

nový život
Pořad Mise nový domov bude opět pomáhat. V šesté epizodě nám moderátorka Tereza Pergnerová představí opět jeden silný lidský příběh. Učiteli Tomášovi, který zůstal sám se třemi dětmi, se rozpadá střecha nad hlavou. Rozpočet ale nebude na celou rekonstrukci domu stačit. Co dál? Tereza Pergnerová požádá o pomoc veřejnost. Bude to stačit? Nenechte si ujít další díl pořadu Mise nový domov.

Celý národ se skládal, aby Tomášovi a jeho třem dětem pomohl udělat novou střechu nad hlavou. Tereza Pergnerová a její tým v tomto díle pořadu Mise nový domov zjistily, že na opravu domu jejich rozpočet stačit nebude a chybí neuvěřitelných 900 tisíc. Na sehnání však bylo jen 10 dní. Tým požádal o pomoc diváky. Učitel Tomáš, který si kdysi se svou manželkou vzal do pěstounské péče 4 děti a k tomu vychovali 4 vlastní, si pomoc jistě zaslouží. Dostane se mu jí?

Pěstounská péče

Jsou nemocné, s celoživotním hendikepem, nebo prostě jen na obtíž. A tak je rodiče odloží do dětského domova. Naštěstí existují lidé, jako je učitel Tomáš. Ten o svém životním poslání má jasno už od střední školy. Pomáhat dětem. A to i za cenu toho, že domů nepřinese velké peníze. Jeho odhodlání se promítá do celého života. Jak v práci učitele na základní škole, tak doma. S manželkou si proto ke svým čtyřem potomkům vzali do péče další čtyři.

Jsou to děti, které do dětských domovů odložili rodiče, protože se jim nehodily do jejich životního plánu. Tomáš s manželkou jim dali zázemí, domov, lásku a oporu. Tomáš ale nezapomíná ani na své žáky. Ve škole platí za přísného a férového chlapa, který děti bere na vandry do přírody. Snaží se jim předat to nejlepší, co zná – že přátelství, pomoc druhému a laskavost jsou pro život nejdůležitější.

Rozpad rodiny

Ještě před šesti lety velká rodina fungovala skvěle. Narodil se nejmladší Mikuláš, zabydlovali se ve svém skromném domku. Změna přišla jak blesk z čistého nebe. Nejdříve domek zaplavily povodně v roce 2013, záhy od rodiny odešla maminka. Tomáš zůstává na celou domácnost a výchovu dětí sám. Tomášovi přátelé ho nikdy neslyšeli stěžovat si, ale rodina ví, že tatínek z důvodu stresu trpí chronickou nespavostí, ke které se přidávají další zdravotní problémy. Tomáš ale na sebe nemyslí. Jediné, na čem mu záleží, je šťastný život dětí doma a ve škole.

Související články

Další články