Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Mise nový domov: Prarodiče s vnoučaty žili v téměř neobyvatelném domě! Děti se mohly snadno zranit.

+ Další 3 fotografie
V dnešním díle pořadu Mise nový domov se dozvídáme příběh Heleny a Ericha, kteří se starají o svá tři vnoučata, ke kterým pravděpodobně brzy přibude čtvrté. Heleny syn s přítelkyní se o děti nestarali, nedávali jim najíst a nevěnovali jim žádnou pozornost. Tereza Pergnerová se společně se svým týmem postará o to, aby měli prarodiče s vnoučaty důstojný domov.

Helena a Erich Juchelkovi žili běžným životem, dokud jim nezazvonil telefon, na jehož druhém konci čekala sociální pracovnice. Ta se Heleny zeptala, zda se nechce ujmout vnučky Evelínky. Od té doby se obyčejný život manželů změnil v kolotoč péče o malé děti.

Děti přišly o své rodiče kvůli drogám. Poté, co si Helena s Erichem vzali do péče malou Evelínku, začali se strachovat, co je s jejich staršími vnoučaty. Ukázalo se, že se o ně rodiče vůbec nestarají a že dokonce nedostávají ani najíst! Nejstarší vnouček babičce řekl, že tři dny nejedl a že ho poté bolely ručičky. Až po třech dnech strádání mu druhá babička přinesla suché rohlíky.

Ačkoliv dům Juchelkových vypadá z venku dobře, štáb byl v šoku, jakmile vešel dovnitř. Cihlové stěny, málo nábytku, příšerná prašnost, takové byly životní podmínky pětičlenné rodiny. Ke všemu se na půdě nacházelo velké vosí hnízdo, jehož obyvatelé ohrozili celou přestavbu.

Děti Ericha se společně s dělníky zapojily do práce na domě, kde jejich otec vychovává svá nevlastní vnoučata. „Když jsme dostali ty děti, tak udělali pro nás strašně hodně,“ říká Helena.

Došlo i k setkání Heleny a jejího syna Jakuba, jehož děti právě vychovává. Ze setkání měla smíšené pocity, když Jakubovi ukázala fotky dětí, řekl, že už nic nechce vidět a že chce jet domů.

I stavbu samotnou doprovázely problémy. Onemocněl truhlář a tak musel jít šéf stavebního týmu rychle shánět nového. V poslední den navíc byly omylem přivezeny dva stejné spotřebiče, za to chyběla sušička.

Na natáčení se stavil i Milan Baroš, aby udělal radost prostřednímu vnoučkovi Matyáškovi, který je zapálený fotbalista. Na kameru mu popřál do života všechno hezké a aby se mu v novém pokoji líbilo.

Radost Juchelkových a jejich vnoučat při předání domu do jejich rukou byla obrovská. Této rodince se teď konečně svítá na lepší časy.

Mohlo by vás zajímat

Další články