Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Mise nový domov: Malá Hanička má zhoubný nádor, v polorozpadlém domě nemohla žít!

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
mise nový domov
Rodina Beránkových si prochází těžkým obdobím. Stav domu, ve kterém žijí, ohrožuje na zdraví jejich děti, především pak malou Haničku, které byl diagnostikován zhoubný nádor. Hanička by měla žít v čistém prostředí a především by měla dostat vlastní pokoj, aby se nemohla od sourozenců nakazit byť jen obyčejným kašlem, který by ji mohl ohrozit na životě.

V domě byla spousta věcí, které musel tým dělníků zlikvidovat. Pro přestavbu je samozřejmě potřeba, aby v domě nikdo nebyl. Vzhledem k nemoci, kterou Hanička trpí, nebyla rodina převezena do hotelu, jak v tomto pořadu bývá zvykem, ale do prostředí, které holčička moc dobře zná, tedy k jeptiškám.

Práce na domě nebyly jednoduché. Pracovníci museli sundat veškerý sádrokarton, postavit stropy a provádět výkopové práce. S ohledem na dětské zdraví byla okolo domu umístěna speciální fólie, která má blokovat vlhkost. Pak ale přišel velký problém – stavbaři překročili rozpočet. Jejich vedoucí Pepíno společně s Terezou Pergnerovou vymýšleli, jakým způsobem tuto situaci vyřešit. Nakonec se Tereza vydala do místního kostela, kde pro rodinu Beránkových založila sbírku. S pomocí starosty obce se pak podařilo vybrat přes 120 tisíc!

Když už to vypadalo, že peníze jsou zařízené a vše půjde podle plánu, najatá instalatérská firma na poslední chvíli odřekla spolupráci. Není ale nic, s čím by si tým z Mise nový domov neporadil a tak byl nakonec i tento problém zažehnán.

Nejen rodina, ale i sama Tereza Pergnerová měla z přestavby obrovskou radost. Rodině Beránkových poděkovala, že s nimi mohla být a přiznala, že se v jejich přítomnosti cítí jako lepší člověk.

Beránkovi byli ve svém novém domě přivítáni zbytkem své rodiny a přáteli z kostela. Radost, kterou projevili už při průchodu vchodovými dveřmi, rozplakala nejednoho diváka. Ani oni sami se neubránili pláči, tentokrát však neronili slzy smutku, ale slzy štěstí. Rodině se blýská na lepší časy a malá Hanička bude konečně žít ve zdravém prostředí.

Jak se vám líbil dnešní dojemný díl?

Související články

Další články