Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mise na Mars: Pomozte vyřešit vesmírný problém, NASA za něj nabízí balík. Šanci má úplně každý!

Kdo vyřeší problém?
Zdroj: Profimedia.cz
Češi, pozor, tenhle úkol můžete vyřešit i vy. Stačí přijít na to, jak ochránit astronauty před zhoubným kosmickým zářením během cesty na Mars, na kterou se NASA intenzivně připravuje.

Jak ochránit astronauty během mise na Mars, to je otázka, kterou si v posledních týdnech kladou i největší mozky NASA. Proto přistoupili k náhradnímu řešení a vypsali veřejnou soutěž. Do té se může zapojit kdokoli z celého světa a uzávěrka je 29. června. A pokud problém vyřešíte, nepřijdete zkrátka. Za tuhle „brigádu“ NASA nabízí 29 tisíc dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 700 tisíc korun, a to už stojí za to zapojit mozkové buňky.

Zmíněné kosmické záření může astronautům způsobit rakovinu. Ve chvíli, kdy se s raketoplánem oddálí od magnetického pole Země, budou čelit kromě klasickému slunečnímu záření a i mnoha dalším z jiné sluneční soustavy, píše web topky.sk.

Cesta na Mars bude trvat přibližně půl roku. Mimo magnetické pole naší planety přitom lidé dosud žili maximálně dva týdny. Pokud se expedice na Mars opravdu uskuteční, bude zajímavé pozorovat, jaký vliv na posádku bude mít.

Nejdřív je ale potřeba vyřešit tu záležitost se zářením, takže jestli si myslíte, že na to máte, svoje nápady posílejte NASA do 29. června. A myslete na to, že v tom jsou i národní zájmy.

Související články

Další články