S herečkou Mischou Barton to je jako na houpačce. Díky nezapomenutelnému seriálu O.C., který se začal natáčet v roce 2003, se stala z téhle drobné dívky naprostá megahvězda. Role Marissy Cooper ji vystřelila do hereckého nebe.

Jenomže po skončení seriálu čekal herečku velký pád. Mischa měla našlápnuto na skvělou kariéru herečky, ale svou slávu nedokázala ukočírovat. Po skončení seriálu se o ni mohly poprat přední módní značky a různé neziskovky.

Místo aby herečka chytla příležitost za pačesy a vymanila se z role problémové Marissy, udělala pravý opak. Místo práce dala přednost alkoholu, drogám a nezřízeným večírkům. Její špatný životní styl se také odrazil na jejím zdraví. Herečka dlouhodobě trpěla anorexií.

Mischa byla dokonce zadržena policií při řízení pod vlivem a zatčena za držení marihuany. Od té doby šla její kariéra strmě dolů. Tahle herečka už o pořádnou roli dávno nezavadí a její psychický stav na tom není zrovna nejlépe.

Momentálně je hospitalizována v léčebně, a to z toho důvodu, že za plotem svého domu polonahá vyřvávala, že se blíží konec světa a Ziggy Stardust spolu se svou matkou jsou čarodějové. Na snímcích nevypadá vůbec dobře, je pohublá, strhaná a nejspíše má opravdové psychické problémy.