Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Míša Tomešová exkluzivně: O dětech, menstruaci i obtěžování na pracovišti

Míša Tomešová exkluzivně: O dětech, menstruaci i obtěžování na pracovišti
Zdroj: Martin Procházka pro eXtra se souhlasem Míšy Tomešové
exkluzivní rozhovor

Herečka Míša Tomešová (30) v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, jak s ní občas cloumá menstruace, zda plánuje další děti, jestli někdy zažila obtěžování na pracovišti i to, jak řeší hádky v momentě, kdy už prostě nemůže dál a vybouchne. Míšu jsme vyzpovídali během charitativní dražby v rámci projektu iMucha.

Míša Tomešová o dětech

Jak vás mateřství ovlivnilo? Co se ve vašem životě změnilo?

Totálně se mi změnil celý život. Mateřství člověka vyprofiluje, protože má určité cíle a plány a ty se najednou od základu změní. Myslím, že ani oslava třicítky nebo čtyřicítky není v životě ženy tak velký milník jako narození dítěte, které je naším zrcadlem a důkladně nám odráží to, jací jsme.

Dá se dítě skloubit s kariérou?

Jsem toho názoru, že pokud má žena partnera, který se dokáže o rodinu postarat, jde mateřství s prací skloubit. Samozřejmě ne úplně hned od začátku, ale tohle je zkrátka přirozené, když máte rodinu, musíte se pokusit věci poskládat tak, aby byli spokojení všichni jako celek. Třeba my s manželem jsme OSVČ, máme svobodné povolání a tohle "kloubení" nám jde dobře. Nejdůležitější je bezpochyby logistika.

Je něco, co vás na mateřství překvapilo?

Ano. Překvapilo mě, že děti jsou mnohem chytřejší, než si dospělí myslí. Takže si dávejte před dítětem pozor nejen na jazyk, ale i na své myšlenky a na to, jakým způsobem jednáte nejen s dětmi, ale i se svým okolím. Protože děti si pak vzorce vašeho chování automaticky a velice rychle osvojí. I já jsem už párkrát udělala botu, rozhodně nejsem perfektní. Uvedu třeba příklad, syn Kristián udělal něco, co se mi nelíbilo, takže jsem ho na to upozornila a řekla mu, že tohle se prostě nemá. A on mi odpověděl, že se mnou o tom nebude diskutovat. Na tomhle jednoduchém příkladu ze života je krásně vidět, že děti jsou věrným odrazem toho, jak se vyjadřujeme my sami a jak jednáme s okolím.

Jak se po dětech udržujete v kondici?

Samozřejmě cvičím, je to ale tím, že zkouším na muzikál Cabaret, kde mě učí základy jevištního pohybu a stavby těla. Díky tomu jsem poprvé od porodu zjistila, že můj zadek může vypadat i jinak než dva splasklé balonky, může být i velký a pevný. Když jsem hormonálně v pořádku, jím zdravě a cvičím, jenže jakmile přijde menstruace, jsem úplně down, to se cpu párky v rohlíku a utápím se v emocích. To je ale normální.

Plánujete ještě další miminko?

Ve třiceti jsem ještě mladá na to, abych dělala pevná rozhodnutí typu: v životě už ne. Teď ale dítě nechci, od kluků dostávám lásky dost. Vůbec ale nevylučuji, že mi třeba za pět let začnou tikat biologické hodiny, to se samozřejmě stát může.


Míša o sexuálním obtěžování i výbuších emocí

Vám tyhle otázky nevadí, jiné ženy mohou ranit a na sociálních sítích proti nim silně brojí...

Je to strašně citlivé téma, protože ženy si v životě procházejí určitými fázemi a každou z těch fází provázejí pro někoho nepříjemné otázky. Proč nikoho nemáš? Kdy se vezmete? Kdy budete mít děti? Kdy bude druhé? Proč vám to nejde? Na tyhle otázky pozor, protože žena je od přírody hormonálně nevyrovnaná a citlivá bytost a i dobře myšlená otázka ji může hodně zranit.

Tyhle věci se přitom nedějí jen mezi přáteli a v rodinném kruhu, ale také na pracovišti. Setkala jste se někdy během své kariéry s nějakou nepříjemnou poznámkou nebo dokonce obtěžováním?

Naštěstí nikdy v životě. Svou hereckou cestu jsem si vydobyla přes konkurzy a nikdo po mně nikdy nic nemístného nechtěl, za což jsem hrozně moc šťastná. Je možné, že je to i tím, že jsem 11 let zadaná a 5 let šťastně vdaná. Třeba i proto si ke mně muži nic nedovolí. Anebo já sama možná něco zvláštního vyzařuji. Pokud se to ale stalo nějaké z vašich čtenářek, chci jim vzkázat, aby se nebály jít s pravdou ven a hned o situaci informovat. Stojím za vámi všemi!

Zmínila jste, že jste 5 let šťastně vdaná. Jak si doma udržujete pohodu?

Základem všech lidských vztahů je dobrá komunikace. Například v hádce podléhám emocím sice pravidelně, ale stejně tak, jako dokážu vybouchnout, umím i moc milovat, a dokážu se také omlouvat. Takže když už musím komunikovat v určité hypertenzi, proč ne, ale určitě se pak přijdu s pokorou omluvit, a to je nejdůležitější.

Kdo je Michaela Tomešová

Michaela Tomešová, rozená Doubravová, je česká herečka. Narodila se 17. května v Praze a s manželem, rovněž hercem Romanem Tomešem, vychovává dva syny - Kristiána a Jonáše.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy